Weibo Gaming 2:0 MAD Lions MAD Lions

MAD prowadziło, ale przegrało

Pierwsza gra była walką na dwa fronty. Na dolnej alei dominowało Weibo Gaming. Wynik zabójstw otworzył Wang "Light" Guang-Yu Kalistą, a potem zdobywał kolejne eliminacje dzięki wyłapaniom Liu "Crispa" Qing-Songa. Z drugiej strony Javier "Elyoya" Prades Batalla świetnie grał wokół środkowej linii, a cztery fragi na koncie miał Yasin "Nisqy" Dinçer Sylasem. Pierwsza walka drużynowa odbyła się przy Heroldzie. Tego co prawda wzięło WBG, ale potem MAD znakomicie się odnalazło, eliminując czwórkę rywali. Po tym Nisqy robił na mapie, co tylko chciał. Belg kilkukrotnie wyłapywał pojedynczych przeciwników oraz odwracał losy walk drużynowych. Weibo udało się wyłapać Elyoyę i wziąć Barona, ale Lwy podjęły trzeciego smoka.

Niestety w kluczowych potyczkach MAD Lions się gubili. Na środkowej linii Elyoya wszedł w przeciwników, ale Nisqy dołączył dopiero kilka sekund później i ten brak koordynacji został wykorzystany przez Weibo Gaming. Za to na rzece przy Nashorze fatalnie się ustawił Zdravets "Hylissang" Iliev Galabov, a później wyłapany został jeszcze Dinçer i WBG zakończyło grę.

Weibo stompuje walki drużynowe

Druga gra zaczęła się nieźle dla MAD Lions. Co prawda Light i spółka znów ogrywali reprezentantów regionu EMEA na dolnej alei, ale za to Elyoya zdobył cztery eliminacje, schodząc na środkową i górną linię. Natomiast w walkach drużynowych Weibo Gaming miażdżyło swoich oponentów. Li "Xiaohu" Yuan-Hao genialnie inicjował Neeko, a Kang "TheShy" Seung-lok i Light zadawali olbrzymie obrażenia. Z drugiej strony Hylissang ciągle popełniał błędy i podejmował bardzo dziwne momentami decyzje. W ten sposób Weibo poszło po pewny triumf w serii. Już w niedzielę czwarta drużyna z ligi chińskiej zagra w serii o awans do ćwierćfinału.

Na dziś to już koniec. Spotkania Worlds 2023 oglądać możecie z polskim komentarzem na transmisji Polsat Games w telewizji, na Twitchu oraz w serwisie YouTube. Po więcej informacji dotyczących tegorocznej edycji Worlds zapraszamy do naszej relacji tekstowej:

Worlds 2023