Piątkowe starcia pod znakiem wschodnich mocarzy

W najbliższym rozkładzie Worlds 2023 znalazł się ostatni pojedynek zespołów z bilansem 1-2. Na papierze poziom drużyn z tym samym wynikiem powinien być zbliżony, jednak wynik spotkania pomiędzy Dplus KIA a GAM Esports zdaje się być z góry przesądzony. Mistrzowie Vietnam Championship Series zaprezentowali się całkiem nieźle w starciu z Teamem Liquid. Mimo to ich poprzednie występy i różnica w umiejętnościach indywidualnych zawodników nie napawają przesadnym optymizmem. GAM pokazało na przestrzeni mistrzostw wiele słabości, które poskutkowały bolesnymi porażkami z Gen.G Esports oraz Fnatic. Heo "ShowMaker" Su i spółka również polegli dwukrotnie, a kt Rolster nie zostawiło na nich suchej nitki. Mecz z G2 Esports był natomiast znacznie bliższy, a ostatnia dominacja nad Teamem BDS nie wskazuje, żeby reprezentanci League of Legends Champions Korea mieli podłamać się po upadku. Jednostronny pokaz siły wydaje się być całkiem prawdopodobnym scenariuszem również w zestawieniu z Wietnamczykami.

Po drugim pojedynku natomiast nikt do domu nie pojedzie. Jedna z formacji zapewni sobie natomiast udział w play-offach. Spotkanie kt Rolster z LNG Esports zapowiada się na prawdziwą gratkę dla fanów dobrego LoL-a, bowiem oba zespoły zdążyły już pokazać na turnieju wiele dobrego. Trzecia siła Korei zdaje się być jednak bardziej zaprawiona w bojach. Ekipa Sona "Lehendsa" Si-woo na swojej trasie napotkała samych reprezentantów Wschodu i uległa jedynie Bilibili Gaming. Na swoim koncie ma za to triumfy nad Weibo Gaming oraz Dplus KIA. Droga LNG wybrukowana była Fnatic i Cloud9, z którymi brązowi medaliści LoL Pro League również sobie poradzili, choć nie obyło się bez drobnych potknięć. Większe problemy pojawiły się dopiero w starciu z JD Gaming, które zakończyło się wynikiem 2:1 dla mistrzów ligi chińskiej. Ciężko więc wskazać jednoznacznego faworyta tego spotkania. Wiadomo jednak, że wygra esport, bo po obu drużynach możemy spodziewać się wielu ciekawych rozwiązań.

Harmonogram najbliższych pojedynków Worlds 2023:

27 października
09:00 Dplus KIA vs GAM Esports BO3
12:00 kt Rolster vs LNG Esports BO3

Spotkania Worlds 2023 oglądać możecie z polskim komentarzem na transmisji Polsat Games w telewizji, na Twitchu oraz w serwisie YouTube. Po więcej informacji dotyczących tegorocznej edycji Worlds zapraszamy do naszej relacji tekstowej:

Worlds 2023