NAVI Javelins i cała reszta

Wyliczankę finalistek ESL Impact League zacznijmy od regionu europejskiego, który standardowo wyśle na turniej finałowy bardzo mocną reprezentację. W tej znajdą się m.in. Polki z NAVI Javelins. Te podczas online'owej fazy grupowej nie tylko nie przegrały ani jednego spotkania, ale nawet nie straciły mapy! Można więc mówić o świetnym stylu, w jakim udało im się awansować. Poza naszymi rodaczkami w Walencji pojawią się obrończynie tytułu z Nigma Galaxy. Podopieczne emirackiej organizacji wygrały wszystkie zorganizowane dotychczas pod szyldem ESL Impact lany i bez wątpienia będą faworytkami do tego, by dokonać tej sztuki podobnie. Jako ostatnie bilet do Hiszpanii zgarnęły 9Pandas Fearless, które w meczu play-inów pokonały BIG EQUIPĘ.

Z kolei Amerykę Północną tak, jak w poprzednim sezonie, na lanie reprezentować będą FlyQuest RED oraz Shimmer. Ze szczególnie dobrej strony pokazały się Mounira "GooseBreeder" Dobie i jej partnerki, które z siedmiu online'owych pojedynków wygrały... siedem. Do zmian dojdzie za to wśród przedstawicielek Ameryki Południowej. Wszak na lana pojadą Fluxo Demons, które w sezonie numer 3 grały jeszcze pod szyldem B4 Esports. Całkowicie zabraknie natomiast Black Dragons, gdyż zamiast nich po awans sięgnęła FURIA. Za to bez zaskoczeń obyło się w Azji. Po raz kolejny w tamtejszym regionie najlepsze okazało się HSG, którego zawodniczką jest m.in. Olga "olga" Rodrigues. Co ciekawe, ta drużyna jako jedyna dostała się na finałowy turniej nie dzięki rozgrywkom ligowym, a dzięki regionalnym eliminacjom.

Lista uczestniczek finałów ESL Impact League Season 4:

9Pandas Fearless Fluxo Demons FlyQuest RED FURIA
HSG NAVI Javelins Nigma Galaxy Shimmer

Finały ESL Impact League Season 4 odbędą się między 8 a 10 grudnia i zapewnią swoim uczestniczkom łączoną pulę nagród w wysokości 123 tysięcy dolarów.