Permitta zamiast PACTU

Całe zamieszanie dotyczące eliminacji do ESL MP zaczęło się wczoraj. – Jako PACT.mix zrzekamy się miejsca w zamkniętych kwalifikacjach do ESL MP i chcielibyśmy, aby naszym zastępstwem była drużyna Permitta Esports, bo po prostu chłopaki zasługują, by tam grać, lecz to już zależy od ESL Polska. Mimo różnych komentarzy – slota otrzymaliśmy prawidłowo, zajęliśmy 5. pozycję w poprzednim sezonie, lecz jak dobrze wiecie gramy sobie sklejką ziomeczków i nie jest to dla nas priorytet. Wyszliśmy do play-offów PLE i na tym się chcemy skupić w najbliższych dniach – pisał wówczas Grzegorz "SZPERO" Dziamałek, jeden z członków wspomnianej ekipy. W tej grają też Paweł "innocent" Mocek, Hubert "szejn" Światły, Mateusz "m4tthi" Szambelan i Piotr "blacktear5" Kasiński.

Pierwotnie nie było wiadomo, czy organizatorzy przychylą się do sugestii PACTU. Wszak najwyższe miejsca niepremiowane miejscem w zamkniętych eliminacjach do ESL MP zajęły Electrocuted E-Sports oraz Pikinierzy. W efekcie to właśnie ten duet wydawał się uprawniony w przypadku zwolnienia slota. Z kolei Permitta odpadła w 6. rundzie dolnej drabinki, ulegając najpierw B2TG KingZ, a potem gbcxz. Mimo to Konrad "EXUS" Jeńczeń i jego partnerzy faktycznie zostali w wyjątkowym trybie zaproszeni, otrzymując tym samym niespodziewaną szansę od losu. – Podjęliśmy decyzję, aby przystać na propozycję zaproponowaną przez kapitana ich drużyny. Slot został przekazany w ręce drużyny Permitta Esports – możemy wyczytać w komunikacie opublikowanym przez przedstawicieli ESL Polska.

Uczestnicy zamkniętych eliminacji do ESL Mistrzostw Polski Jesień 2023:

B2TG KingZ
Illuminar Gaming LODIS gbcxz
Permitta Esports PGE Turów Zgorzelec QMISTRY
TUSTE CHOPAKI

Zamknięte eliminacje zaplanowano na 4 listopada. Z kolei same ESL Mistrzostwa Polski Jesień 2023 odbędą się między 20 a 26 listopada. Będzie to ostatnia w historii odsłona tych rozgrywek. Łączna pula nagród wyniesie 50 tysięcy złotych. Ponadto triumfatorzy otrzymają również bilet do fazy play-in Intel Extreme Masters Katowice 2024.