Runeterra Reforged Championship

Trzy dni rozgrywek, osiemnaście rund i 32 uczestników. To będzie zdecydowanie intensywny weekend dla wszystkich miłośników Teamfight Tactics. Przygotowania do Runeterra Reforged Championship trwały już od kilku miesięcy. Zaczęliśmy od serii Golden Spatula Cup w Europie, przeszliśmy przez kilka sezonów rankingowych oraz kwalifikacje regionalne.

Dwa tygodnie temu poznaliśmy zwycięzców Rising Legends, którzy teraz będą reprezentować EMEA także na mistrzostwach świata. I choć w finałach europejskich mieliśmy kilku przedstawicieli Polski, żadnemu z nich nie udało się zająć miejsca wśród najlepszej czwórki.

Format rozgrywek

Podczas kulminacyjnych rozgrywek setu Runeterra Reforged zobaczymy reprezentantów dziewięciu regionów. Najliczniejszą grupą są Chińczycy, których wystąpi dzisiaj aż sześcioro. W barwach Europy wystąpi dwóch Francuzów i dwóch Niemców. Zawodnicy podzieleni zostaną na cztery grupy po osiem osób w każdej. Każdego dnia rozegrają po sześć rund.

Dzień pierwszy to swoista rozgrzewka, gdzie zawodnicy będą mogli na przestrzeni kilku partii zapoznać się ze swoimi taktykami, próbując rozgryźć swoich przeciwników i mety w poszczególnych partiach świata. Dopiero drugiego dnia stawką staje się przetrwanie. Do ostatniego etapu turnieju dostanie się bowiem tylko ósemka graczy z największą ilością punktów zebraną w piątek i sobotę.

Harmonogram:

  • 03.11, godz. 14:00 – początek rozgrywek
  • 04.11, godz. 14:00 – runda eliminacyjna
  • 05.11, godz. 14:00 – wielki finał

Lista uczestników Runeterra Reforged Championship

Ace AI CE TOMA Altenahue Beta
bobae cmb9 Connerisme Cosmo
DarkHydra ego illusion FoemanDD HanXing
HongLian Huey kangsunjong KesE
Kurumx Maikel Nem Panda
p1va QingRou Tamura77 TexSummers
Title tleyds torontotokyo Voltariux
Wasianiverson Wet Jungler XiaoGe ZyK0o

Wszystkie mecze Runeterra Reforged Championship będzie można oglądać za pośrednictwem LoL Esport, oficjalnego kanału Teamfight Tactics na Twitchu oraz za pośrednictwem platformy YouTube. Informacje na temat wydarzenia śledzić można na oficjalnej stronie, a także na Twitterze.