Polska Liga Esportowa i PGE Polska Grupa Energetyczna w tym roku zorganizowały już cztery splity rozgrywek PGE Nowy Poziom PLE, odwiedzając z eventami Łódź, Chełm oraz Łomżę. Zamknięciem tegorocznego cyklu będzie turniej offline w Białej Podlaskiej, który PLE
i PGE przygotowuje we współpracy z Akademią Wychowania Fizycznego w Białej Podlaskiej.

Uczelniany kampus będzie destynacją finałów cyklu, na których zobaczymy 54 najlepszych zawodników z czterech tytułów: Counter-Strike 2, League of Legends, Clash Royale oraz EA Sports FC 24. Najlepsi zawodnicy poprzednich turniejów PGE Nowy Poziom PLE dostaną bezpośrednie zaproszenia, natomiast pozostałe miejsca na zawodach finałowych powędrują do zwycięzców eliminacje. Kwalifikacje będą prowadzone na Challengermode oraz FACEIT.

PGE Nowy Poziom PLE to unikatowy cykl turniejów w skali kraju. Kompleksowo podchodzimy do wychowywania nowych mistrzów esportu, gwarantując im nie tylko miejsce do rywalizacji, ale również dbając o edukację i wielopoziomowy rozwój. Event w Białej Podlaskiej będzie zwieńczeniem całorocznego cyklu i na pewno największą imprezą dotychczas w PGE Nowy Poziom PLE. Pod względem liczebności zawodników, osób z obsługi technicznej, stref z atrakcjami i wykorzystywanego sprzętu gamingowego, będzie to jedna z największych realizacji Polskiej Ligi Esportowej w historii – mówi Paweł Kowalczyk, CEO Polskiej Ligi Esportowej.

PGE Nowy Poziom PLE to pierwsza w Polsce sieć regionalnych rozgrywek edukacyjno-esportowych na poziomie graczy-amatorów, która ma na celu oddolne budowanie struktur polskiej sceny esportowej, wychowywanie nowych talentów i rozwijanie kompetencji graczy w grze i poza nią.

Źródło: informacja prasowa