Mistrzostwa świata w Teamfight Tactics zakończone

Runeterra Reforged Championship przebiegły w tempie ekspresowym. Przewidywano rozegranie dzisiaj sześciu do 8 rund. Skończono jednak już po niespełna 3 godzinach. Title pozostawał bezkonkurencyjny poprzez cały wielki finał. Poza mały potknięciem w 1. rundzie, gdzie zajął 4. miejsce, wygrał wszystkie lobby, ustanawiając nowy rekord. Zdobył tytuł mistrza świata Teamfight Tactics w zaledwie 4 rundy i tym samym zainkasował 150 tysięcy dolarów. Nie jest to pierwszy sukces Japończyka na wydarzeniu tego gabarytu. W ubiegłym roku, w secie Dragonland, zajął 2. miejsce, plasując się tuż za Chińczykiem, Cao "XunGe" Tiantian.

Wet Jungler chlubą EMEA

Europa również może się jednak pochwalić pewnym sukcesem. Nie tylko do wielkiego finału dostało się aż dwoje naszych reprezentantów, ale też jeden z nich zajął drugą pozycję w rankingu. Choć Francuzowi, Ericowi "Voltariux" Gadchaux, lobby dzisiaj nie dopisały i w najlepszym momencie zakończył na miejscu 3., w najgorszym na ostatnim, dużo lepiej spisał się jego kolega z Niemiec. Już w trakcie formatu szwajcarskiego wykazywał on niezwykłą stabilność i to właśnie ona przywiodła go na drugie miejsce w mistrzostwach świata w Teamfight Tactics. Tym samym w jego ręce trafia 75 tysięcy euro.

Mistrzowska meta w Teamfight Tactics

Teamfight Tactics jest grą pozwalającą na puszczanie wodzów wyobraźni. Przeróżne kompozycje postaci, cech i przedmiotów pozwalają niejednokrotnie wygrywać w sposób bardzo nieoczywisty. I nie zawsze prowadzenie od samego początku meczu gwarantuje nam sukces. Mogliśmy tego doświadczyć w pełni w trakcie dzisiejszych rozgrywek. Wariacja wykorzystywanych legend była ogromna, zestawienia cech i regionów również. Najskuteczniejsze jednak w finalnym rozrachunku okazywały się te z wykorzystaniem Shurimy i Demacii. Pojawiało się też dość często popularne aktualnie połączenie Bilgewater z Freljordem oraz Vanquisherami, które dość mocno opiera się na legendarnych kartach. Udowodniono też, że niedawne wzmocnienia kompozycji, które do skompletowania maksymalnej liczby postaci wymagają emblematów, również zaczęło się opłacać.

Wyniki po zakończeniu Runeterra Reforged Championship:

1. Title 29
2. Wet Jungler 21
3. wasianiverson 20
4. XiaoGe 18
5. HanXing 16
6. HongLian 16
7. SLY Voltariux 16
8. OK Altenahue 8