Streamerzy zatrzymani w finale

Rywalizację w ostatnich kwalifikacjach do Ultraliga Super Pucharu elektryzowały głównie potyczki Miśka Gaming. W tej drużynie bowiem grali między innymi Artur "Rybson" Gębicz i Łukasz "Puki Style" Zygmunciak. Po drodze do wielkiego finału streamerzy pokonali takie ekipy jak Europe Saviors Club czy KARMĘ z Jakubem "kubYDem" Grobelnym na czele. Seria o awans była zacięta, ale ostatecznie górą 2:1 wyszło z niej LODIS. Zaważyły walki drużynowe, które były bardzo jednostronne. W znanej z gry w 2. dywizji Ultraligi formacji głównymi postaciami są Szymon "Yeti1" Wójcicki oraz Damian "DAMKEX" Jagiełło.

We wcześniejszych kwalifikacjach awans do zimowego turnieju Ultraligi zapewniły sobie gracze Duma Easta oraz Illuminar Gaming. Ci drudzy wystąpili w takim samym składzie jak podczas całego roku, choć, co ciekawe, dostali się dopiero za drugim podejściem. Natomiast warto przedstawić tych pierwszych, gdyż to sklejka stworzona tylko pod ten turniej. Najbardziej znanym zawodnikiem jest dżungler Dominik "Kokos" Krzoska, który ostatni split spędził w czeskiej Cryptovie. Za to reszta graczy z Dumy Easta reprezentowała do niedawna barwy ThunderFlash.

Ogłoszenia przed Ultraliga Super Pucharem

Swoje składy na Ultraliga Super Puchar 2023 przedstawiły natomiast Orbit Anonymo oraz Maturalni Forsaken. W OAE Dominik "ZAMULEK" Biela zastąpi grającego turniej związany z ligą arabską Hasana "Neramina" Samarsına. Natomiast dużo więcej pozmieniało się w MFSK, gdyż na pokładzie zostali jedynie Juliusz "Zora" Dan oraz Mikołaj "Ribu" Bugaj. A do nich dołączyło dwóch byłych graczy Teamu ESCA Gaming, Jiří "Sawyor" Libánský i Adrian "Adison" Głuszczenko. Wszystko zaś dopełnią grecki wspierający, Alexandros "ZaFiR" Kafiris, oraz sztab szkoleniowy z jego kraju.

W zimowym turnieju Ultraligi wystąpią również Zero Tenacity, AliorBank Team i Back2TheGame Outlaws. W Z10 z nowych zawodników zobaczymy między innymi Adriana "Odiego11" Kruka. AB i B2TG zaś nie przedstawiły jeszcze oficjalnie swoich składów.

Uczestnicy Ultraliga Super Pucharu 2023:

AliorBank Team Back2TheGame OutlawsB2TG Outlaws Duma Easta Illuminar Gaming
LODIS Maturalni Forsaken orbit anonymoOrbit Anonymo Zero Tenacity

Ultraliga Super Puchar 2023 odbędzie się między 7 a 17 listopada. Łączna pula nagród wyniesie 50 tysięcy złotych, z czego dla triumfatorów przygotowano 26 tysięcy złotych.