Hiszpański leśnik pozostanie w szeregach Lwów?

Gruntowna przebudowa MAD Lions zdaje się powoli dobiegać końca. Kilka dni temu wspominaliśmy o pogłoskach dotyczących dolnej alei i głównego szkoleniowca Lwów. Tym razem na celownik wzięty został leśnik, który już od trzech lat jest nieodłącznym elementem każdego ich składu. Według Alejandro "anonimotum" Gomisa z Sheep Esports Javier "Elyoya" Batalla miał porozumieć się z organizacją i przedłużyć wygasający kontrakt na kolejne trzy sezony. Nie jest to informacja szczególnie szokująca, gdyż wszystko wydawało się zmierzać dokładnie w tym kierunku. Hiszpan był bowiem ostatnim brakującym puzzlem w "projekcie MESA". Ten składać się miał z Tomása "Melzheta" Fernándeza, Elyoyi, Davida "Supy" Garcíi oraz Álvaro "Alvaro" Fernándeza del Amo. Najnowsze plotki wskazują więc na to, że trzon zespołu właśnie został skompletowany.

Jeśli doniesienia te są prawdziwe, to MAD wciąż potrzebuje reprezentantów solowych alejek. Choć oficjalnie Kim "Chasy" Dong-hyeon i Yasin "Nisqy" Dinçer nadal znajdują się w szeregach Lwów, to obaj zawodnicy jakiś czas temu otrzymali pozwolenie na szukanie nowych drużyn. Nie od dziś więc wiadomo, że zarząd ma inne plany w kwestii zagospodarowania topa oraz mida. W dyskusjach na temat potencjalnych następców kilka pseudonimów pojawia się częściej od reszty. Brakuje natomiast konkretów, na które przyjdzie nam jeszcze poczekać. Sytuacja hiszpańskiej organizacji zdaje się jednak rozwijać dość szybko i niewykluczone, że już niedługo usłyszymy o jej kolejnych planach.

Kiedy w sezonie 2020 MAD Lions weszli do LEC, zespół składający się z czterech nowicjuszy i Marka "Humanoida" Brázdy natychmiastowo wdarł się do top 4 i zapewnił sobie wyjazd na Worlds. Międzynarodowy rekord Lwów od tamtej pory nie wygląda jednak najlepiej, a ich obecność na turniejach co roku budzi wątpliwości. Czy przebudowana formacja pod zapowiadanym przywództwem Elyoyi zdoła przełamać "klątwę"?

Gdyby dotychczasowe plotki potwierdziły się, skład MAD Lions wyglądałby tak:

MAD Lions
Javier "Elyoya" Batalla
David "Supa" García
Álvaro "Alvaro" Fernández del Amo
Tomás "Melzhet" Fernández