MAD Lions robi zakupy w Movistar Riders

Ostatnio jest głośno o składzie MAD Lions na 2024 rok. Sheep Esports podawało, że kontrakt z organizacją przedłużył Hiszpan Javier "Elyoya" Prades Batalla, będący już jej twarzą. Za to na dolnej alei formacji zobaczymy dwójkę jego rodaków – Davida "Supę" Martíneza Garcíę i Álvaro "Alvaro" Fernándeza del Amo. Obaj ostatni rok spędzili w Movistar Riders, z którym dwukrotnie zdobyli mistrzostwo ligi hiszpańskiej, a latem zaszli aż do finału EMEA Masters. Na dodatek trenerem MAD w przyszłym sezonie ma być dotychczasowy szkoleniowiec MRS, czyli Tomás "Melzhet" Campelos Fernández.

Polak wpasuje się w hiszpańską ekipę?

Z dzisiejszych doniesień zapowiada się, że to nie koniec wzmocnień z Movistar Riders. Wiele mówiło się o tym, że cały skład MAD Lions ma być hiszpański, więc pozycja środkowego była niejasna. Natomiast pojawiały się memy traktujące o tym, że środkowy Movistar Riders Bartłomiej "Fresskowy" Przewoźnik gra na scenie hiszpańskiej na tyle długo, że można go już zaliczać do swoich. I rzeczywiście, według informacji podanych przez Mariana "Erosa" Stoicę z Sheep Esports to Polak ma być nowym nabytkiem Lwów.

Fresskowy przed dołączeniem do MRS aż dwa lata spędził w G2 Arctic. W lidze hiszpańskiej zagrał łącznie sześć splitów, a do tego dochodzą turnieje zimowe. Ponadto polski środkowy jest bardzo lubiany przez tamtejszą społeczność i nawet prowadzi TikToka w hiszpańskim języku. Jeśli plotki się potwierdzą, co jest bardzo prawdopodobne, będzie to pierwszy polski środkowy w LEC od czasów Pawła "Czekolada" Szczepanika (EXCEL Esports Spring 2021).

Tak aktualnie prezentuje się domniemany skład MAD Lions na sezon 2024 w LEC:

MAD Lions
Javier "Elyoya" Batalla
Bartłomiej "Fresskowy" Przewoźnik
David "Supa" García
Álvaro "Alvaro" Fernández del Amo
Tomás "Melzhet" Fernández