Snax i kRaSnaL poznali rywali

Snax i jego partnerzy z GamerLegionu wylądowali w grupie B. Co ciekawe, w tej znalazło się również Virtus.pro. A to właśnie w barwach tej organizacji Pogorzelski odnosił największe w swojej karierze sukcesy. W trakcie przygody, która w sumie trwała 5 i pół roku, Virtusi potrafili wspiąć się na szczyt rankingu HLTV, a także zdobyć mistrzostwo świata. Dziś jednak sytuacje samej organizacji, jak i jej byłego reprezentanta wyglądają inaczej. VP bardzo długo znajdowało się na cenzurowanym z uwagi na kremlowskie powiązania i powróciło na scenę dopiero po sprzedaniu nowym właścicielom z Armenii. Snax natomiast powraca na scenę tier 1 po tym, jak przez kilka lat grał w takich polskich składach, jak Anonymo Esports, Illuminar Gaming czy też Pompa Team.

Poza GamerLegionem i Virtus.pro do grupy B trafiły również MIBR i Francuzi z Looking4Org. Z kolei w grupie A pojawił się inny polski akcent, czyli Szymon "kRaSnaL" Mrozek. Monte, którego zawodnikiem jest nasz rodak, to obecnie siódma ekipa świata i na papierze wydaje się ona faworytem swojego zbioru. Niemniej drużyna Polaka będzie musiała uważać szczególnie na Eternal Fire, które zwłaszcza pod względem indywidualnym może być groźnym rywalem. Inaczej mają się sprawy z Nouns Esports z Ameryki Północnej i TYLOO z Azji. W tym wypadku bowiem awans któregoś z tych zespołów byłby ogromny zaskoczeniem.

Grupy ESL Challenger Jönköping 2023 wyglądają tak:

Grupa A Grupa B
Eternal Fire Monte GamerLegion Looking4Org
Nouns Esports TYLOO MIBR Virtus.pro

ESL Challenger Jönköping 2023 odbędzie się między 24 a 26 listopada. Łączna pula nagród turnieju wyniesie 100 tysięcy dolarów, z czego dla mistrzów przypadnie 50 tysięcy. Ponadto zwycięzcy imprezy nagrodzeni zostaną miejscem w ESL Pro League Season 19.