9INE zawalczy o bilet do Dubaju

Oto bowiem 9INE otrzymało awaryjne zaproszenie do zamkniętych eliminacji do BetBoom Dacha. Polacy na zawodach zajmą miejsce Fnatic, które nie było w stanie przystąpić do rywalizacji. Powód? Ten wydaje się oczywisty, bo Czarno-Pomarańczowi sami przebudowują swój skład i ostatnio pożegnali dwóch zawodników. A następców nie ma. Z kolei 9INE większość meczów rozgrywa z Piotrem "nawrotem" Nawrockim, chociaż swoje szanse otrzymywali też testowani Grzegorz "jedqr" Jędras i Jakub "jcobbb" Pietruszewski. Nie wiadomo jednak, kto wejdzie na serwer jako piąty podczas czwartkowej grupowej potyczki z Teamem Spirit, którą zaplanowano na godzinę 12:55. Co ważne, w grupie z Dziewiątkami obecne są również MIBR oraz Ninjas in Pyjamas.

Jeżeli zaś chodzi o grupę A, to w tej rozstrzygnięcia już zapadły. Ostatecznie najlepsza okazała się Aurora Gaming, która w ten sposób zapewniła sobie bezpośredni awans do półfinału zamkniętych eliminacji. Gorzej wyglądało to w przypadku Apeks oraz BIG Mateusza "mantuu" Wilczewskiego. Formacje te wygrały po jednym spotkaniu i poniosły po jednej porażce. To jednak dało im miejsce w ćwierćfinale. Najmniej powodów do zadowolenia mają natomiast Turcy z Eternal Fire. Ci ani razu nie poznali smaku zwycięstwa i w efekcie finiszowali na ostatniej lokacie. Dlatego też dla nich marzenia o wyjeździe do Dubaju już się zakończyły.

Grupy zamkniętych eliminacji do BetBoom Dacha:

Grupa A Grupa B
Apeks Aurora Gaming 9INE MIBR
BIG Eternal Fire Ninjas in Pyjamas Team Spirit

Zamknięte eliminacje do BetBoom Dacha potrwają do 21 listopada. Ostatecznie dwa najlepsze zespoły zapewnią sobie awans na grudniowego lana w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, gdzie do zdobycia będzie 300 tysięcy dolarów.