9INE i Anonymo poznały rywali

Jeżeli chodzi o jesienną odsłonę ESL MP, to największe oczekiwania niesie za sobą występ 9INE. Podopieczni Piotra "nawrota" Nawrockiego powracają do rozgrywek po krótkiej przerwie i już na starcie uchodzić będą za głównych faworytów. Warto jednak wziąć pod uwagę, że Dziewiątki borykają się obecnie z problemami kadrowymi, bo nadal nie ogłoszono następcy Wiktora "mynia" Kruka. A tymczasem już za chwilę formę 9INE sprawdzi Illusion Esports. To nowa marka na polskiej scenie Counter-Strike'a, za którą stoi m.in. znany komentator, Szymon "Majki" Sychta. Członkami Iluzjonistów zostali gracze, którzy dotychczas znani byli jako gbcxz i pod tym tagiem przebrnęli przez niedawne eliminacje – najpierw otwarte, a potem zamknięte.

Bardzo ciekawie zapowiada się też para, którą tworzą Anonymo Esports oraz PALOMA. Na papierze to chyba najciekawsze z zestawień 1. rundy. Wszak po jednej stronie mamy mające mocarstwowe ambicje ANO, które wydaje się drugim po Dziewiątkach najpoważniejszym kandydatem do mistrzostwa. Po drugiej zaś ekipa, której trzon jeszcze jako Permitta Esports i Ignis Serpens triumfował w dwóch ostatnich odsłonach ESL MP. Ponadto PGE Turów Zgorzelec spróbuje przekuć dobrą postawę z Polskiej Ligi Esportowej na mistrzostwa Polski od ESL, a sprawdzą go TUSTE CHOPAKI. Natomiast przebudowane ThunderFlash stanie w szranki z podopiecznymi międzynarodowej organizacji QMISTRY.

Pary 1. rundy ESL Mistrzostw Polski Jesień 2023:

Anonymo Esports vs PALOMA PGE Turów Zgorzelec vs TUSTE CHOPAKI
QMISTRY vs ThunderFlash Illusion Esports vs 9INE

ESL Mistrzostwa Polski Jesień 2023 odbędą się między 20 a 26 listopada. Łączna pula nagród turnieju wyniesie 50 tysięcy złotych, a ponadto triumfatorzy otrzymają również bilet do fazy play-in Intel Extreme Masters Katowice 2024. Przypomnijmy, że to ostatnia w historii edycja ESL MP. W przyszłości rodzime ekipy będą walczyć o bilet na IEM na drodze krajowych eliminacji.