M80 z awansem na lana w USA

Kolejnym potwierdzonym uczestnikiem lana w Atlancie zostało M80. W formacji tej pierwsze kroki stawiał dopiero co pozyskany Fritz "slaxz-" Dietrich. I zaliczył świetny debiut, okraszony ratingiem 1,23. Żaden inny uczestnik zamkniętych eliminacji nie wypadł pod tym względem lepiej. Sama drużyna natomiast zaczęła zmagania od niespodziewanej porażki z Party Astronauts. Porażki pierwszej i jednocześnie ostatniej. W kolejnych dniach slaxz- i spółka pozostawili w pokonanym polu Wildcard Gaming, wspomniane już PA oraz na końcu Evil Geniuses. I ta ostatnia wygrana dała formacji awans na ESL Challenger.

Wcześniej bilet na ESL Challenger Atlanta na drodze eliminacji zapewniła sobie BESTIA z Argentyny. Nadal natomiast nie poznaliśmy laureatów zmagań w Europie oraz Azji. Znamy natomiast cztery formacje, które otrzymały zaproszenia. Wśród nich obecne są m.in. GamerLegion Janusza "Snaxa" Pogorzelskiego i Monte Szymona "kRaSnaLa" Mrozka. Poza nimi tego typu przepustki zgarnęły także Virtus.pro i Complexity.

Lista uczestników ESL Challenger Atlanta 2023:

BESTIA Complexity GamerLegion M80
Monte Virtus.pro el. EU el. AS

ESL Challenger Atlanta 2023 odbędzie się między 15 a 17 grudnia. Łączna pula nagród turnieju wyniesie 100 tysięcy dolarów, z czego dla mistrzów przypadnie 50 tysięcy. Ponadto zwycięzcy imprezy nagrodzeni zostaną miejscem w ESL Pro League Season 19.