Apeks i TheMongolz świętują

Jako pierwsi awans na ESL Challenger w Atlancie świętować mogli członkowie TheMongolz. Formacja z Mongolii przeszła przez azjatyckie eliminacje niepokonana, zaczynając od gładkiego triumfu 2:0 nad Chińczykami z NewHappy. Potem dwukrotnie wyższość mongolskiej formacji musiało uznać TYLOO. Najpierw w finale górnej drabinki byliśmy świadkami triumfu 2:0. Z kolei w wielkim finale eliminacji Garidmagnai "bLitz" Byambasuren i spółka zaczęli od porażki na Nuke'u. Niemniej kolejne dwie mapy, tj. Mirage oraz Overpass, padły już ich łupem. Dzięki temu to właśnie oni pod koniec roku pojawią się na amerykańskiej ziemi. Dla TheMongolz będzie to pierwszy międzynarodowy lan od czasu Intel Extreme Masters Cologne 2023.

Dłuższą drogę do celu musiało pokonać Apeks. Formacja, za której wyniki jeszcze kilka miesięcy temu odpowiedzialny był Jakub "kuben" Gurczyński, zmagania rozpoczęła od niespodziewanej porażki z Portugalczykami z FTW Esports. Była to pierwsza i jednocześnie ostatnia przegrana zawodników norweskiej organizacji. W kolejnych dniach okazywali się oni lepsi kolejno od Pompa Teamu, Pera Esports, Movistar Riders oraz wspomnianego FTW, które poległo walkowerem. Z kolei w finałowej potyczce europejskich eliminacji do ESL Challenger Atlanta Apeks rozprawiło się z niepokonanym dotychczas FORZE Esports. Co więcej, cała potyczka zakończyła się po dwóch z trzech zaplanowanych map.

Lista uczestników ESL Challenger Atlanta 2023:

Apeks BESTIA Complexity GamerLegion
M80 Monte TheMongolz Virtus.pro

ESL Challenger Atlanta 2023 odbędzie się między 15 a 17 grudnia. Łączna pula nagród turnieju wyniesie 100 tysięcy dolarów, z czego dla mistrzów przypadnie 50 tysięcy. Ponadto zwycięzcy imprezy nagrodzeni zostaną miejscem w ESL Pro League Season 19.