Cinkrof i jego wzloty oraz upadki

Kariera Cinkrofa należy do jednych z najbardziej wyboistych. Polak bardzo szybko po świetnych występach w lidze hiszpańskiej trafił do European League of Legends Championship Series. Natomiast w głównej lidze europejskiej wraz z Origen przegrał czternaście z czternastu spotkań. Po tym młody wtedy dżungler grał w Turcji, potem znów w Hiszpanii, a także miał wiele epizodów w Polsce. 2020 roku był jednak dla niego fatalny, gdyż z EURONICS Gaming zajmował miejsca w środkowej części tabeli ligi niemieckiej. Po tym nikt nie sądził, że Cinkrof kiedykolwiek wróci do League of Legends European Championship. Sam gracz wspominał raz na streamie Bartosza "xntentaciona" Rudeckiego, że średnio wierzy w takowy obrót spraw.

Tymczasem w sezonie 2021 Rokicki wygrał prawie wszystko, co mógł. Wraz z Karmine Corp Polak dwukrotnie sięgnął po zwycięstwo w European Masters, a także zdobył mistrzostwo ligi francuskiej. Dzięki tym wynikom zainteresował się nim debiutujący w LEC Team BDS. A jako że historia lubi się powtarzać, to Cinkrof znów przegrywał znaczną część meczów przez oba splity, co skończyło się nieznalezieniem zespołu na wiosenny split bieżącego roku. Dopiero latem polski leśnik wrócił do Karmine Corp i znów poprowadził tę formację do wygrania Ligue Française de League of Legends oraz EMEA Masters.

Kolejna przerwa Cinkrofa

Niedawno Karmine Corp oficjalnie ogłosiło przejęcie miejsca Astralis w LEC. Po tym kroku fani myśleli, że oznacza to kolejną szansę dla Rokickiego na podbicie regionalnej elity. I rzeczywiście według plotek KC awansować ma aż trójkę zawodników ze swojego składu z LFL-a. Jednak wśród nich nie znalazł się Cinkrof. Dziś zaś Polak opublikował tweeta, w którym pisze, że postanowił rozstać się z KCorp. – Czuję, że jako gracz potrzebuję nowego wyzwania, bo wielokrotnie pokazałem już, na co mnie stać w ERL. Oczywiście takim wyzwaniem było LEC, ale niestety nie byłem w stanie znaleźć zespołu na nadchodzący split – stwierdził Cinkrof. Wobec tego nie zobaczymy go w żadnym zespole, gdyż znów postanowił zrobić sobie split przerwy i skupić się na soloQ oraz streamowaniu.