Brązowi medaliści LCK robią gruntowne porządki

Po całkiem udanym roku, jeśli chodzi o wyniki w rodzimym regionie, kt Rolster pojawiło się na Worlds 2023 jako trzecia siła LCK. Niesamowicie niefartowne losowania od samego początku fazy Swiss aż po ćwierćfinały doprowadziły do pożegnania z turniejem już w pierwszej rundzie play-offów. Pomimo dobrej dyspozycji wielu zawodników KT zdecydowało się przerwać współpracę z prawie całym dotychczasowym składem.

Na łamach swoich mediów społecznościowych koreańska organizacja strzeliła "pentakilla". Z drużyny oddelegowanych zostało bowiem czterech graczy oraz trener. Tak oto okazuje się, że na rynek transferowy jako wolni agenci wchodzą Kim "Kiin" Gi-in, Moon "Cuzz" Woo-chan, Kim "Aiming" Ha-ram i Son "Lehends" Si-woo wraz z Jungiem "RapidStarem" Min-sungiem. Z tego prostego równania wynika, że jedynym zawodnikiem na pokładzie jest aktualnie Gwak "Bdd" Bo-seong. Można zatem założyć, że przyszłoroczny skład kt Rolster planuje zbudować wokół dotychczasowego midlanera. Wsparcia w tym procesie udzieli zapewne Kang "Hirai" Dong-hoon – główny szkoleniowiec, który również pozostaje związany kontraktem.

Trudno powiedzieć, jakich ruchów możemy spodziewać się ze strony KT w najbliższym czasie. Okno transferowe w LCK rządzi się swoimi prawami, a liczne wygasające kontrakty spowodowały w tym roku szczególnie głośną burzę. Sukcesy regionalne w sezonie 2023 zdają się natomiast być swojego rodzaju odstępstwem od normy. Organizacja powróciła bowiem do koreańskiej czołówki po aż pięciu średnich latach, meldując się na Worlds po raz pierwszy od 2018 roku. W nadchodzących tygodniach okaże się, czy nowe nabytki kt Rolster pozwolą kibicom utrzymać wiarę w kolejny udany rok. Przyszłość pożegnanej już czwórki zawodników i trenera, póki co, również pozostaje wielką niewiadomą. Ich sytuacja także powinna wyklarować się jednak już wkrótce.

Tak prezentuje się aktualnie skład kt Rolster:

kt rolster, LCK
Gwak "Bdd" Bo-seong
Kang "Hirai" Dong-hoon