Clash Royale League

Już jutro szesnastu zawodników z całego świata zmierzy się ze sobą o tytuł mistrza Clash Royale. Coroczny turniej będzie zwieńczeniem wysiłków zawodników, którzy mierzyli się przez ostatnich jedenaście miesięcy nie tylko w przeróżnych turniejach, ale też w ramach rankingu w grze. Niestety w tym roku nie udało się zakwalifikować na mistrzostwa świata Polakowi. Choć InThrill był dosłownie o krok od awansu, przegrywając w walce o Złoty Bilet, to w ostatniej rundzie ulległ Portugalczykowi, Vitorowi "Vitorowi75" Sousie.

Clash Royale League odbędzie się w Messukeskus w Helsinkach. Start w piątek 24 listopada o godzinie 15:00. Suma nagród wynosi łącznie 900 tysięcy dolarów. Transmisję z wydarzenia obejrzeć będzie można za pośrednictwem platformy YouTube lub na Twitchu.

Mistrzostwa świata w Clash Royale gościć będą:

1. Mohamed Light 9. Morten
2. Pandora 10. Sosaa
3. Pedro 11. Adriel
4. Mugi 12. RUBÉN
5. Ardentoas 13. Airsurfer
6. Samuel Bassotto 14. Wallace
7. Vitor75 15. not afRaid
8. Faust 16. Higher

Mistrzostwa świata z Clash of Clans

Helsinki zrzeszają wokół siebie w ten weekend wszystkich fanów uniwersum Clasha. Równolegle do CRL startuje bowiem czwarta już edycja Clash of Clans World Championship. Na scenie zagości osiem drużyn, w tym europejskie Tribe Gaming, w którego składzie, obok czterech Niemców zasiada Kacper "Riqirez" Szczepański. Do finałów skład ten dostał się bezpośrednio z jednego z turniejów z serii Golden Edition. Jego pierwszym przeciwnikiem będą Clash Champs, którzy zdobyli swoją pozycję w otwartych kwalifikacjach. Warto dodać, że dla Riqireza będzie to już trzecie wystąpienie na mistrzostwach świata, a w ubiegłym roku jego drużynie udało się wywalczyć srebrny medal.

Start turnieju zaplanowany jest na piątek, 24.11, o godzinie 9:00. Do zgarnięcia łącznie okrągły milion dolarów. Rozgrywki przybiorą format drabinki podwójnej eliminacji. Przebieg wydarzenia śledzić można będzie zarówno na Twitchu, jak i poprzez platformę YouTube.

Drużyny zakwalifikowane do Clash of Clans World Championship

Clash Champs Natus Vincere
Tribe Gaming Repotted Gaming
SUP B.L.T.X
STRUT esports
Early Attax
VN Esporting

Dreamhack Winter, czyli Brawl Stars World Finals

Na deser dostaniemy mistrzostwa świata z Brawl Stars – najmłodszego tytułu ze stajni Supercella. Tym razem przeniesiemy się jednak do szwedzkiego Jönköping. Gospodarzem tegorocznego wydarzenia jest bowiem DreamHack. Finały raczkującej w świecie esportu gry odbędą się więc w towarzystwie takich gigantów, jak CS2 czy Fortnite. Warto jednak poświęcić dłuższą chwilę na oglądanie, reprezentować nas będzie bowiem w pełni polskie ZETA DIVISION, mające w szeregach troje z grona najbardziej rozpoznawalnych zawodników na lokalnej scenie.

W puli nagród 750 tysięcy dolarów. Start o godzinie 11:00 w piątek 24 listopada. Transmisję z polskim komentarzem obejrzeć będzie można u Veniego lub Toriiego.

Uczestnicy zakwalifikowani na mistrzostwa świata w Brawl Stars:

1. Tribe Gaming 7. Crazy Raccoon
2. Luminosity Gaming 8. BC* Gaming
3. Nouns Esports 9. SK Gaming
4. ZETA DIVISION 10. STMN Esports
5. Totem Esports 11. Revenant Esports
6. FUT Esports 12. Natus Vincere

Wszystkie informacje dotyczące wydarzeń w świecie gier mobilnych znajdziecie tutaj.