kuben nowym trenerem ENCE!

Nowym trenerem ENCE został bowiem Jakub "kuben" Gurczyński! Dla członka legendarnej Złotej Piątki to kolejny po Teamie Envy, MAD Lions i Apeks międzynarodowy zespół w karierze. To także nagroda za udany okres w tej ostatniej organizacji. Przypomnijmy, że ta pod jego wodzą przeszła drogą od tieru 2/3 aż do półfinału Majora! – Poczułem ogromną radość, gdy usłyszałem, że ENCE jest zainteresowane współpracą ze mną. Rozmawiałem już z ENCE trzy lata temu i w czasie COVID-u byłem blisko zostania tu trenerem. Ostatecznie wrażenie, które po sobie pozostawiłem, było kluczem do tego, by dołączyć do ENCE teraz. Przez kilka ostatnich lat pracowałem ciężko w zespołach międzynarodowych, by wreszcie powrócić na poziom, który jest dla mnie. Zrobię wszystko, co w moich rękach, by pomóc tym chłopakom w osiągnięciu sukcesu – zapewnił kuben. Poprzednikiem 35-latka był Eetu "sAw" Saha, który odpowiadał za wyniki Ośmiornic przez ostatnie trzy lata.

gla1ve następcą Snappiego

Jednocześnie drużyna zyskała nowego prowadzącego. Tym został czterokrotny mistrz świata w barwach Astralis, Lukas "gla1ve" Rossander. Dla Duńczyka jest to powrót po regularniej gry po pięciu miesiącach na ławce rezerwowych. – To dla mnie niesamowita szansa i czuje się szczęśliwy, że jestem w zespole z tak wieloma fantastycznymi zawodnikami. Jestem bardzo podekscytowany tym projektem, bo to dla mnie zupełnie nowe środowisko, ale także dlatego, że wraz z Counter-Strikiem 2 pojawia się wiele rzeczy do zgłębienia. Wiem, na co stać ten zespół i uwielbiam to, że jestem teraz jego częścią! Jak na razie powitano mnie ciepło, a w tym tygodniu mamy pierwszy oficjalny turniej. Jestem podekscytowany na myśl o pierwszy oficjalnym meczu CS2 w barwach ENCE! – zapewnił gla1ve. 28-letni IGL został następcą swojego rodaka, Marco "Snappiego" Pfeiffera. Ten według plotek ma bowiem kontynuować swoją karierę w saudyjskiej organizacji Team Falcons.

Na oficjalny debiut kubena i gla1ve'a w ENCE nie będziemy czekać zbyt długo. Co więcej, nastąpi on od razu na lanie! Już za dwa dni drużyna, której członkiem jest też Paweł "dycha" Dycha, weźmie bowiem udział w Elisa Masters Espoo 2023. Jej pierwszym rywalem będzie HAVU Gaming, chociaż w tej samej grupie znalazły się także GamerLegion Janusza "Snaxa" Pogorzelskiego i Fnatic, które znajduje się w trakcie kadrowej rewolucji. Stawką samej imprezy będzie aż 200 tysięcy dolarów, z czego dla triumfatorów przewidziano połowę tej sumy. Można więc powiedzieć, że Polaka i Duńczyka czeka start przez duże S. – Duże luki wymagają dużych nazwisk, by je wypełnić. [...] Potrzebowaliśmy kogoś, kto wejdzie w duże buty Eetu, a Jakub był wolny, więc ten ruch był dla nas oczywisty – zapewnił Niklas "Willkey" Ojalainen, generalny menadżer ENCE, w powitalnym komunikacie.

Skład ENCE prezentuje się następująco:

Paweł "dycha" Dycha
Pavle "Maden" Bošković
Alvaro "SunPayus" Garcia
Guy "Nertz" Iluz
Lukas "gla1ve" Rossander
Jakub "kuben" Gurczyński (trener)