Młode gwiazdy

Niezmiennie zawodnicy rywalizowali w czterech grach: Counter-Strike 2, EA Sports FC 24, Clash Royale oraz League of Legends. Historycznym momentem rozgrywek PGE Nowy Poziom PLE było kolejne zwycięstwo Sebastiana "szlasky’ego" Szlaskiego, który ponownie nie miał sobie równych. Młody zawodnik EA Sports FC 24 wygrał wszystkie turnieje lanowe PGE Nowy Poziom PLE w tym roku. W rozgrywkach Clash Royale po raz drugi zwyciężył Patryk "PT koksu11" Nowak, który podtrzymał swoją dobrą formę z Łomży. Najlepszym zespołem CS2 została drużyna Dom Towarowy, a na Summoner's Rift triumofwała ekipa Meavedron.

Wartość edukacyjna

Nieodłącznym elementem wydarzeń Polskiej Ligi Esportowej są bezpłatne strefy edukacyjne ze specjalistami w różnych dziedzinach. W Białej Podlaskiej mieliśmy okazję posłuchać 9 prelekcji, które wygłosili prelegenci z AWF Biała Podlaska oraz przedstawiciele i ambasadorzy Polskiej Ligi Esportowej.

Zakończyliśmy cykl PGE Nowy Poziom PLE w 2023 roku i muszę przyznać, że był to bardzo udany event. Udało nam się ściągnąć na kampus AWF-u Biała Podlaska masę osób zainteresowanych gamingiem i esportem, które nie tylko obserwowały zmagania najlepszych graczy amatorów z całego kraju, ale również brały czynny udział w warsztatach edukacyjnych i bawiły się na strefach tematycznych. PGE Nowy Poziom to projekt unikatowy w skali kraju, który dynamicznie się rozwija i z eventu na event przyciąga nowych odbiorców – mówi Tomasz Chomczyk, Head of PR & Communication Polskiej Ligi Esportowej.

Współpraca PLE z AWF Biała Podlaska

Polska Liga Esportowa od czerwca 2023 roku współpracuje z Akademią Wychowania Fizycznego w Białej Podlaskiej. Celem współpracy jest rozwój i promocja sportów elektronicznych w Polsce, edukacja nowych specjalistów w tej dziedzinie, ale również promowanie kierunku e-sport, który od dwóch lat prowadzony jest w uczelni w Białej Podlaskiej. Zeszłotygodniowe wydarzenie esportowe było jednym z kluczowych punktów tego partnerstwa.

PGE Nowy Poziom PLE to pierwsza w Polsce sieć regionalnych rozgrywek edukacyjno-esportowych na poziomie graczy-amatorów, która ma na celu oddolne budowanie struktur polskiej sceny esportowej, wychowywanie nowych talentów i rozwijanie kompetencji graczy w grze i poza nią.

Źródło: informacja prasowa