Fnatic z trzema nowymi nabytkami

W efekcie nowym prowadzącym Fnatic został Alexandre "⁠bodyy⁠" Pianaro. Tym samym Francuz, który ostatnio przesiadywał na ławce Teamu Falcons, może po niespełna miesiącu powrócić do regularnej gry. A przy okazji dołożyć do swojego CV kolejną dużą po Teamie LDLC i G2 Esports organizację. – Dla Alexa to będzie pierwszy raz, gdy poprowadzi on międzynarodowy skład. To coś, czym jest on podekscytowany. My z kolei czujemy, że sprosta on temu zadaniu, a przy okazji wniesie do zespołu też znaczące umiejętności indywidualne – zapewnił Ross "RossR" Rooney, menadżer ds. analiz esportowych i strategii. Przy okazji bodyy będzie mógł ponownie spotkać się z Aurélienem "afro" Drapierem, z którym grał już w HEET, Double Poney oraz LDLC.

Innym nowym nabytkiem Fnatic został Matúš "⁠MATYS⁠" Šimko. Dla 21-letnigo Czecha będzie to ogromnym przeskok, bo dotychczas występował jedynie w rodzimych formacjach pokroju Enterprise esports i Teamu Sampi. – MATYS to gracz agresywny zarówno po stronie CT, jak i terro. Zawsze, gdy tylko może, stara się on tworzyć przestrzeń i znajdować timingi – wyjaśnia RossR. Ostatni wolny fotel zajął natomiast Can "⁠kyuubii⁠" Ali. Nastoletni Niemiec z Sangal Esports jeszcze do niedawna łączony był z OG. Jego nazwisko w ogóle nie było natomiast wiązane z Czarno-Pomarańczowymi i jego angaż jest pewną niespodzianką. – W swoich poprzednich drużynach kyuubii⁠ miał bardziej pasywne role. To ekscytujące, że w wieku 18 lat wykazuje się on już dużymi umiejętnościami – stwierdził Rooney.

Powrót do szwedzkich korzeni? Nic z tego

W ostatnim czasie Fnatic opuściło aż trzech graczy. William "mezii" Merriman przeniósł się do Teamu Vitality. Fredrik "roeJ" Jørgensen związał się z Preasy Esport. Z kolei Christopher "dexter" Nong usiadł na ławce rezerwowych. Początkowo plotkowano, że brytyjska organizacja zamierza wrócić do korzeni i zbudować szwedzki zespół. Z ekipą łączeni byli m.in. Ludvig "Brollan" Brolin i Hampus "hampus" Poser z Ninjas in Pyjamas oraz Isak "isak" Fahlén z GamerLegionu. Finalnie do niczego takiego nie doszło. Dlaczego? – Budowa składu z jednego kraju znacząco ogranicza potencjał na przyszłość. Po prostu nie będziemy do tego wracać. Elementy, które złożyliśmy w naszym nowym zespole, to młodzi i głodni gry z różnych krajów. Tak to robimy we wszystkich innych grach i osiągaliśmy tam sukcesy – przyznał RossR.

Skład Fnatic prezentuje się tak:

Freddy "⁠KRIMZ⁠" Johansson
Aurélien "afro" Drapier
Matúš "⁠MATYS⁠" Šimko
Alexandre "⁠bodyy⁠" Pianaro
Can "⁠kyuubii⁠" Ali
Jamie "keita⁠" Hall (trener)