9INE

9INE

Obecny skład

Krzysztof "Goofy" Górski
Kamil "KEi" Pietkun
Kacper "Kylar" Walukiewicz
Olek "hades" Miśkiewicz
Jakub "jcobbb" Pietruszewski
Piotr "nawrot" Nawrocki (trener)

PRZYSZLI ODESZLI
Jakub "jcobbb" Pietruszewski Wiktor "mynio" Kruk 9INE 9INE (ławka)

9INE to bez wątpienia objawienie sezonu 2023. Polski skład w pierwszej połowie kończącej się kampanii z przytupem wszedł na scenę tier 1, dość regularnie pojawiając się na najważniejszych imprezach. W tym nawet na Majorze! Z czasem jednak wyniki ekipy zaczęły się pogarszać. Z tego też powodu coraz poważniej zaczęto dyskutować o konieczności dokonania zmian. I do takowej zmiany w końcu doszło, zaś jej ofiarą okazał się dotychczasowy prowadzący, Wiktor "mynio" Kruk. – Samej zmiany spodziewałem się nawet wcześniej, bo pewne rzeczy przestały dobrze funkcjonować, a moja motywacja i pewność siebie mocno ucierpiały. Więc szczerze mówiąc słysząc informację o benchu poczułem ulgę i sama zmiana może wyjść wszystkim na dobre – mówił później 28-latek.

Od razu zaczęto się zastanawiać, kto mógłby zapełnić powstałą lukę. W mediach przewijał się choćby Grzegorz "jedqr" Jędras, który grał z Krzysztofem "Goofym" Górskim i Olkiem "hadesem" Miśkiewiczem w Wiśle All in! Games Kraków. Stało się jednak inaczej, a 9INE postawiło na nowicjusza. Tym nowicjuszem był 19-letni Jakub "jcobbb" Pietruszewski, dla którego jest to pierwszy profesjonalny zespół w karierze. Warto jednak odnotować, że młody zawodnik w okresie testowym zaliczył kilka imponujących występów, toteż jego angaż finalnie nie dziwi. Niemniej odcisnął on swoje piętno na całej drużynie. W tych okolicznościach bowiem obowiązki prowadzącego przejął hades, który IGL-owanie łączy z grą snajperką.

Illusion Esports

Illusion Esports

Obecny skład

Kacper "next1me" Parakowski
Kacper "xKacpersky" Gabara
Oliwier "swiz" Janus
Miłosz "smooho" Tołoczko

PRZYSZLI ODESZLI
Kacper "next1me" Parakowski
Kacper "xKacpersky" Gabara
Oliwier "swiz" Janus
Miłosz "smooho" Tołoczko

Funkcjonujemy w czasach, gdy organizacje esportowe raczej zwijają się z rynku, a nie na niego wchodzą. Niemniej są i wyjątki, a jednym z nich jest Illuision Esports. Formacja, za którą stoją Szymon "Majki" Sychta i Izabela Zarazińska, pojawiła się na scenie nagle na początku listopada. – Czas by młoda i świeża krew wlała się strumieniem na polską scenę! Projekt Illusion Esports to nowe rozdanie w pokerze polskiego Counter-Strike'a. [...] Pragniemy, by w przyszłości marka Illusion Esport była rozpoznawalna na polskiej scenie jako świetne miejsce dla graczy, którzy chcą osiągnąć sukces na arenie między narodowej, zaczynając od naszego podwórka! – pisano w komunikacie, który trafił przy tej okazji do mediów.

Co ciekawe, pod skrzydła Illusion trafiła ekipa, która wtedy miała już zapewnione miejsce w ESL Mistrzostwach Polski Jesień 2023. Jednocześnie jednak organizacja zaskoczyła i w momencie swojego powstania ogłosiła nazwiska jedynie czterech zawodników. Jej szeregi zasilili Kacper "next1me" Parakowski, Kacper "xKacpersky" Gabara, Oliwier "swiz" Janus oraz Miłosz "smooho" Tołoczko. A co z piątym nazwiskiem? To ma dopiero zostać ogłoszone, aczkolwiek nie wiadomo, kiedy to się stanie. Wiemy natomiast, że w ESL MP drużynę wspomagał Kacper "KukuBambo" Szlachta, czyli zawodnik testowany nominalnie przez Permittę. Trudno zatem spodziewać się, by to on miał zostać nowym członkiem Iluzjonistów.

LODIS

LODIS

Obecny skład

Nikodem "Majster" Gulmantowicz
Mateusz "n0tice" Wolniak
Tomasz "freo" Wolski
Konrad "atoom" Wszołek
Jakub "wonsz" Pikur

PRZYSZLI ODESZLI
Konrad "atoom" Wszołek Alan "Flayy" Krupa
Jakub "wonsz" Pikur Kamil "kisserek" Banak

W połowie października LODIS wreszcie wróciło na właściwe tory. Po wielu miesiącach zatrudniania tymczasowych, miksowych składów organizacja spod znaku niedźwiedzia polarnego postawiła na pełnoprawny zespół. – Witam młody, świetnie zapowiadający się skład w progach LODIS. Mam nadzieję, że nasze doświadczenie a ich talenty zaowocują pokazaniem się ze świetnej strony. Bardzo też dziękuje CEO LODIS, Wojciechowi, za zaufanie oraz narzędzia, które zostały zaoferowane graczom – mówił wówczas Maciej "amarow" Pałac, menadżer drużyny. I o ile LODIS krótko po tym wygrało lana w Rzeszowie, tak nie osiągnęło najważniejszego celu. Mowa tutaj oczywiście o awansie do ESL Mistrzostw Polski Jesień 2023.

Mimo to dwaj członkowie składu i tak w ESL MP wystąpili. Alan "Flayy" Krupa i Kamil "kisserek" Banak, bo o nich tu mowa, wspomogli obrońców tytułu z PALOMY. I, co więcej, sensacyjnie sięgnęli wraz z nimi po triumf, co równoznaczne było z awansem na Intel Extreme Masters Katowice 2024. Krótko po tym sukcesie LODIS potwierdziło, że Flayy i kisserek opuszczają organizację. Niemniej nie wiadomo, czy ma to związek z chęcią dalszej gry wraz z PALOMĄ, czy też stoi za tym coś innego. Tak czy inaczej, w miejsce pożegnanych weszli mniej doświadczeni Konrad "atoom" Wszołek i Jakub "wonsz" Pikur. Pierwszy to były zawodnik CH1M1DEPO i Polbit Esport. Drugi z kolei ma za sobą występy w M1 Gaming oraz AntyDPM.

Permitta Esports

Obecny skład

Martin "maaryy" Nakonieczny
Marcel "hotd0g" Maziejuk
Wojciech "darchevile" Klęba

PRZYSZLI ODESZLI
Wojciech "darchevile" Klęba Konrad "EXUS" Jeńczeń  
Karol "Enzo" Lasota  
Tomasz "tomiko" Uroda Into the Breach

Permitta Esports, ku swojemu niezadowoleniu, na polskiej scenie kojarzona jest głównie z kontrowersyjnym składem PALOMY. Niemniej od pewnego czasu barw szwajcarskiej organizacji broni zupełnie inna ekipa, która dotychczas znana była jako los kogutos. Przyjście Kogutów wydawało się obietnicą szybkiego zerwania z niekorzystną łatką. Szczególnie że drużyna już kilka dni po angażu osiągnęła pierwszy sukces, wygrywając lana w Szwajcarii. Problemy pojawiły się później, bo szybko okazało się, że o stabilizacji w zespole nie ma mowy. I to do tego stopnia, że zaledwie kilka tygodni po przejściu do Permitty jej reprezentacja skurczyła się do trzech nazwisk. Trudno więc mówić tutaj o specjalnie korzystnych okolicznościach.

Jako pierwsi poza zespołem znaleźli się Konrad "EXUS" Jeńczeń oraz Karol "Enzo" Lasota. I było to pewne zaskoczenie, bo przecież pierwszy dopiero co dołączył do ekipy, drugi zaś był jej, zdawałoby się, stałym członkiem. No ale stało się. Jednocześnie do Permitty trafił Wojciech "darchevile" Klęba, który ponownie połączył siły z kolegami znanymi sobie już m.in. z AGO esports. Drugi fotel zajął natomiast Kacper "KukuBambo" Szlachta, niemniej w momencie pisania tego tekstu nadal miał on status gracza testowanego. Jakby tego było mało, na międzynarodowe wody wypłynął Tomasz "tomiko" Uroda. Wypożyczyć utalentowanego Polaka zdecydowało się Into the Breach, czyli drużyna, w której gra Karol "rallen" Rodowicz.


Wszystkie comiesięczne raporty transferowe z cyklu "Transferowa karuzela nad Wisłą" znaleźć można pod tym adresem.