Snax i kRaSnaL znowu w akcji

Do Atlanty przybędzie m.in. Janusz "Snax" Pogorzelski. Polak od pewnego czasu pełni funkcję prowadzącego GamerLegion i stanie przed szansą, by ponownie pojawić się na większej lanowej imprezie. Wcześniej miał on trzy takie okazje i ani razu nie udało mu się wraz z partnerami przedrzeć do fazy pucharowej. Do czterech razy sztuka? Być może, ale najpierw Snax i spółka będą musieli poradzić sobie ze swoimi grupowymi rywalami ze zbioru A. Wśród nich warto wyszczególnić m.in. Apeks, które dopiero co zdobyło wicemistrzostwo Elisa Masters Espoo 2023. Groźne będzie również Complexity, półfinalista BLAST Premier Fall Final 2023. I jedynie TheMongolz jest obecnie niżej notowane w światowym rankingu niż drużyna Pogorzelskiego.

Z kolei w grupie B wylądowało Monte. Szymon "kRaSnaL" Mrozek i jego partnerzy to triumfatorzy poprzedniego przystanku ESL Challenger, który miał miejsce w Jonköping. Wobec tego i teraz wydają się jednymi z głównych kandydatów do końcowego sukcesu. W ich zbiorze najpoważniejszym konkurentem powinno być natomiast Virtus.pro. Szczególnie że Virtusi też wygrali w tym roku ESL Challenger, z tym że w Katowicach. Poza tą dwójką oglądać będziemy również dwóch gości zza oceanu. Pierwszym będzie wzmocnione przez Fritza "slaxza-" Dietricha M80. Drugim zaś argentyńska BESTIA, czyli debiutant na imprezie tej rangi. Niemniej debiutant dość pechowy, bo już wiemy, że z powodu problemów wizowych dwóch członków składu do Atlanty nie przyleci.

Grupy ESL Challenger Atlanta 2023 wyglądają tak:

Grupa A Grupa B
Apeks Complexity BESTIA M80
GamerLegion TheMongolz Monte Virtus.pro

ESL Challenger Atlanta 2023 odbędzie się między 15 a 17 grudnia. Łączna pula nagród turnieju wyniesie 100 tysięcy dolarów, z czego dla mistrzów przypadnie 50 tysięcy. Ponadto zwycięzcy imprezy nagrodzeni zostaną miejscem w ESL Pro League Season 19.