W dzień Arsenal, w nocy CS

A tak stało się w przypadku Oleksandra Zinchenki, którego klubem na co dzień jest Arsenal. Niemniej zacznijmy od początku. Otóż wspomniany ukraiński obrońca od końca sierpnia posiada własną organizację. Passion UA, bo taką nazwę otrzymał rzeczony zespół, miał skupiać talenty z Ukrainy, by pomóc im w rozwoju. – Wchodzimy wraz z Passion UA, bo w naszej ukraińskiej krwi jest pasja do tego, by coś robić. Sposób, w jaki nazywasz swoją łódź, determinuje to, jak płynie, dlatego cieszę się z tej nazwy, chociaż nie jest ona najważniejsza – zapewniał wówczas 26-latek w rozmowie z serwisem HLTV. Za sterami projektu posadził on Mikhaylo "⁠Kane'a⁠" Blagina, który doprowadził Gambit Esports do mistrzostwa świata, a Natus Vincere do wicemistrzostwa.

Tyle, jeżeli chodzi o historię. A teraz temat tego artykułu. Otóż Passion UA rywalizuje obecnie w United21 Season 9, ale nie zaczęło tej przygody najlepiej. W inauguracyjnej serii Ukraińcy ulegli bowiem Polakom z Permitty Esports, którzy po zaciętym boju zatriumfowali 2:0. W kolejnym meczu gracze Kane'a stanęli więc naprzeciwko ILLYRIANS z Kosowa. Problem w tym, że jeden z graczy, Eduard "zeRRoFIX" Petrovskyi, zmagał się z problemami z internetem. Jego miejsce na serwerze zajął... właśnie Zinchenko. – Nie wiem, jak mogę pomóc chłopakom poza inwestowaniem. Zdecydowanie nie w kwestii porad w grze, bo obecnie mam 8. poziom na FACEICIE – mówił jeszcze kilka miesięcy temu gracz Arsenalu.

Zina wbija na serwer

I w praktyce faktycznie było widać, że popularny Zina faktycznie nowym s1mplem nie zostanie. Każdą z trzech rozegranych przez Passion UA map kończył on bowiem na minusie. Na Anciencie, gdzie jego ekipa zatriumfowała 13:6, ukraiński piłkarz zaliczył 9 fragów i 14 zgonów. Inferno, zakończone porażką 3:13, to z kolei statystyki 6-13. Natomiast decydujący Anubis, gdzie nasi wschodni sąsiedzi przypieczętowali swoje zwycięstwo 13:9, Zinchenko zanotował 7 eliminacji i 18 śmierci. W sumie daje to 22 fragi i 45 zgonów, czyli K/D Ratio na poziomie 0,49. Mimo to Passion UA pozostało w grze i 10 grudnia zawalczy z Owenem "smooyą" Butterfieldem i jego The Witchers o awans do play-offów 9. sezonu United21.