Samurajowie razem z Invictus

Nie będzie na niej jednak osamotnione – zamiast tego połączy siły z organizacją bardzo doświadczoną już w grze od Valve. Mowa tu o Invictus Gaming, czyli klubie z Chin na scenie Doty działającym od roku 2011. Fanom League of Legends iG przedstawiać raczej nie trzeba, bo to właśnie podopieczni tej organizacji zdobyli Puchar Przywoływacza w roku 2018 – notabene w półfinale pokonując wówczas... właśnie Samurajów. W Docie 2 obie organizacje będą działać ramię w ramię, a w składzie G2.iG, bo tak będzie nazywać się zespół utworzony na bazie tej współpracy, znajdą się wszyscy zawodnicy dotychczas reprezentujący barwy Invictus.

Tak prezentuje się skład G2.iG:

Du "Monet" Peng
Cheng "NothingToSay" Jin Xiang
Thiay "JT-" Jun Wen
Ye "BoBoKa" Zhibiao
Yap "xNova" Jian Wei

"To najlepszy czas, by być fanem G2"

Chiny nieustannie były dla nas priorytetowym rynkiem i cieszymy się, że wreszcie umieścić lokalną drużynę dla milionów naszych chińskich fanów – powiedział Alban Dechelotte, dyrektor generalny G2 Esports. – Po raz pierwszy wkraczamy do Doty 2, co jest dla nas znaczącym momentem. Zarówno o Chinach, jak i Docie myśleliśmy od długiego czasu, ale dotychczas nie mogliśmy znaleźć odpowiedniej metody, która działałaby długoterminowo. Wiemy, że współpraca z Invictus, które ma zarówno mistrzostwo Worlds, jak i Egidę [trofeum dla mistrza The International – przyp. red.], umożliwi nam stworzenie najlepszej drużyny i możemy wnieść metody G2 na nowy region oraz do nowej dyscypliny esportowej. To naprawdę najlepszy czas, by być fanem G2 – dodał.

Pierwszą okazję do zobaczenia G2.iG w akcji będziemy mieli podczas ESL One Kuala Lumpur, które rozpocznie się 11 grudnia. Samurajowie trafili do grupy B, gdzie znalazł się między innymi również Team Liquid, czyli drużyna Michała "Nishy" Jankowskiego. Na pojedynek G2.iG z TL będziemy musieli jednak poczekać do wtorku – pierwszego dnia rywalami nowo utworzonego zespołu będą Team Undying oraz LGD Gaming. Pełny harmonogram ESL One Kuala Lumpur i więcej informacji na temat wydarzenia znajdziecie na jego oficjalnej stronie internetowej.