"Na ten moment nadal nie wiem, co się stanie"

Świadczyć mogą o tym wywiady, jakich udzielili Jakub "kuben" Gurczyński oraz Lukas "⁠gla1ve⁠" Rossander, czyli dwa nowe nabytki Ośmiornic. Zacznijmy od duńskiego prowadzącego, który przy okazji światowych finałów BLAST Premier 2023 porozmawiał z serwisem HLTV. – Oczywiście ma to wpływ [na zespół – przyp. red.]. W Finlandii staraliśmy się dać z siebie wszystko, ale wiedzieliśmy też, że wielu graczy w przyszłości może zostać zgarniętych przez innych. Więc na ten moment nadal nie wiem, co się stanie. Nie mogę powiedzieć zbyt wiele, ale negocjacje z pewnymi graczami trwały i są oni nieco niepewni swojej przyszłości. I to oczywiście wpływa na zespół, bo prawdopodobnie nie pracują oni indywidualnie tak ciężko, gdy nie mają pewności w kwestii przyszłości. Próbowaliśmy wszystkiego, co mogliśmy, ale tym razem to nie wystarczyło – stwierdził czterokrotny mistrz świata.

kuben gotowy na odbudowę ENCE

W podobnym tonie, z tym że dla BLASTA, wypowiedział się kuben. Polski szkoleniowiec wyraził jednocześnie gotowość do odbudowy zespołu. – Ogólnie jest pięć różnych scenariuszy w kwestii tego, jaki będziemy mieli skład. Zdecydowanie spróbuję zbudować fundamenty i strukturę, jakie budowałem w moich poprzednich zespołach. Zastanawiałem się nad tym po opuszczeniu Apeks i to zawsze działało, mimo że to nic uporządkowanego. To po prostu intuicja i doświadczenie w pracy z graczami oraz ich znajomość. Wygląda na to, że to działa, a ja mam umiejętności, by to robić. Tak więc to jest to, na czym będę się głównie skupiał, bo zdecydowanie chcemy jak wszystkie inne drużyny zagrać na Majorze. Ale zobaczymy, co przyniesie przyszłość – przyznał Gurczyński.

Przypomnijmy, że według nieoficjalnych informacji niepewna jest przyszłość aż trzech zawodników. Guy "⁠NertZ⁠" Iluz, Alvaro "⁠SunPayus⁠" Garcia oraz Pavle "⁠Maden⁠" Bošković, bo o nich tu mowa, mogą w najbliższym czasie opuścić szeregi ENCE. Co ciekawe, zainteresowanie całą trójką wyrażać ma Heroic, które w związku z ostatnimi wydarzeniami musi stworzyć zupełnie nowy skład.