9INE z udanym sezonem 2023

Sezon 2023 bez wątpienia stał pod znakiem 9INE. Po zmianie Grzegorza "SZPERA" Dziamałka na Olka "hadesa" Miśkiewicza rodzima ekipa szturmem przebiła się na scenę tier 1. Fantastyczny występ na Regional Major Ranking, gdzie Dziewiątki pokonały G2 Esports i Team Vitality, rozbudził marzenia. Potem przyszedł co prawda bardzo słaby BLAST.tv Paris Major 2023. Ale po nim Polacy pojawili się jeszcze na kilku prestiżowych imprezach, w tym Intel Extreme Masters Cologne 2023, Gamers8 i ESL Pro Leaegue. Czuć było, że polski fanbase odżywa, niesiony awansami 9INE. Ale w końcu przyszedł kryzys i pierwsza zmiana. Wczoraj zaś doszły trzy kolejne zmiany. Wspomniany hades, a także Krzysztof "Goofy" Górski i Kacper "Kylar" Walukiewicz zostali przejęci przez ENCE. Tam połączą siły z Pawłem "dychą" Dychą, Jakubem "kubenem" Gurczyńskim oraz czterokrotnym mistrzem świata, Lukasem "gla1ve'em" Rossanderem.

"To by było na tyle z tego składu"

W tej sytuacji zasadne wydaje się pytanie, co dalej z Dziewiątkami? W ekipie na ten moment obecnych jest tylko dwóch graczy oraz trener. I ci najwyraźniej nie wiedzą zbyt wiele w kwestii nadchodzących tygodni. – Na ten moment nie mam nic do powiedzenia. Nie jestem pewny, jak wygląda moja przyszłość. Dlatego też pozostaje czekać na aktualizacje w tej sprawie – przyznał Piotr "nawrot" Nawrocki, szkoleniowiec 9INE. – To by było na tyle z tego składu. Nie wiem, co będzie dalej. Więcej info wkrótce... – stwierdził z kolei Kamil "KEi" Pietkun. – Dzięki, Goofy, hades i Kylar za ten za ten niestety krotki, ale świetny czas, powodzenia! – dodał najnowszy nabytek organizacji, Jakub "jcobbb" Pietruszewski. – Dzięki, Panowie, za wspólną pracę i nic tylko życzyć wam powodzenia! Przyszłość jest nieznana – to z kolei słowa Patryka "ponczka" Witesa, dotychczasowego analityka drużyny.

Co ważne, utrata rdzenia dotychczasowego składu na rzecz ENCE wiąże się ze sporymi konsekwencjami. W ten sposób 9INE straciło zarówno zaproszenie na Regional Major Ranking, jak i miejsce w rankingu ESL. Jeżeli zatem szwedzka organizacja zdecyduje się na budowę nowej drużyny w Polsce, to będzie tak naprawdę zaczynać od zera, nie mając żadnych slotów czy rankingowych punktów. – Więcej informacji na temat naszego składu podamy wkrótce – przyznali sami włodarze formacji w mediach społecznościowych.