GameSquare idzie w kierunku przejęcia FaZe

Od 2021 roku Complexity należy do holdingu GameSquare. Holdingu, który teraz czyni starania, by zamknąć zakup kolejnej słynnej esportowej marki, FaZe Clanu. – Jestem przekonany, że z Tommym, Apexem i mnie za sterami marki FaZe Clan powróci tam, gdzie był w swoich najlepszych latach. Dorastaliśmy w internecie i rozumiemy tę markę lepiej niż ktokolwiek inny by mógł. Jesteśmy wdzięczni za to, że znaleźliśmy w GameSquare partnera, który dostrzega naszą wartość i może pomóc nam w realizacji naszej wizji. Najpierw będziemy działać, a dopiero potem mówić – mówił wówczas Richard "Banks" Bengtson, założyciel FaZe, który po przejęciu ma objąć w FaZe funkcję dyrektora generalnego.

Jason Lake uratuje Complexity?

Niemniej taka transakcja stwarza problem. Otóż na wielu scenach formacje należące do tego samego podmiotu nie mogą występować w tych samych rozgrywkach. Tyczy się to m.in. Counter-Strike'a, gdzie Valve już wiele lat temu wprowadziło przepisy mające przeciwdziałać takim praktykom. Wyglądało więc na to, że w obliczu nadchodzącego przejęcia jedna z marek zniknie z mapy. Kandydatem wydawało się tutaj o wiele mniej medialne Complexity. Teraz jednak serwis HLTV podaje, że nie wszystko stracone. Uratować swój zespół chce bowiem Jason Lake, który stworzył coL w 1998 roku jako klan CS-a 1.6. I od tego czasu pozostaje we władzach organizacji, która od 2003 roku ma status profesjonalny.

Lake ma obecnie prowadzić działania, których celem jest pozyskanie inwestorów, a które miały miejsce m.in. w Dubaju i Abu Zabi. Chciałby on bowiem przy ich wsparciu odzyskać prawa do marki Complexity i w ten sposób zapewnić swojej formacji dalszy byt. Co ciekawe, nie byłby to pierwszy raz, gdy Amerykanin stara się ponownie wejść w posiadanie coL. Wszak już pod koniec tej dekady odkupił on organizację od nieistniejącego już DirecTV. Niemniej w 2017 roku większościowy pakiet udziałów w Complexity został przez Lake'a sprzedany. W jego posiadanie weszli wówczas Jerry Jones, właściciel Dallas Cowboys, oraz John Goff, inwestor rynku nieruchomości. Cztery lata później zaś pełnię akcji coL przejęło wspomniane już GameSquare.