Ultraliga TFT wraca na ekrany

Już dzisiaj o godzinie 17:45 na ekranach naszych odbiorników rozbłyśnie Ultraliga TFT. Ponownie będziemy mieli okazję oglądać potyczki najlepszych zawodników z całego kraju i kibicować swoim ulubieńcom. Aktualnie na prowadzeniu są Nadim "Lelouch" Maani w grupie A oraz Bartek "Zbrojson" Zbroja w grupie B. Z doświadczenia wiemy jednak, że pierwszy dzień raczej nie ma przełożenia na finalne wyniki. Sytuacja jest bowiem dość wyrównana, zwłaszcza w drugiej tabeli, gdzie Sebastian "Left" Chajutin przegrywa raptem jednym punktem walkę o pierwsze miejsce. Trochę gorzej przedstawiają się wyniki na samym dole, gdzie mistrz ubiegłego sezonu, Andrzej "traviscwat" Fiks, ma raptem 5 punktów, zaś Bartosz "xsoren" Ignatowicz tylko 4.

Wielkie zmiany w TFT

Zawodnicy mają tym razem jednak utrudnione zadanie. Nie tylko dlatego, ż część z nich posiada dość napięty grafik z racji odbywających się jutro pierwszych tegorocznych rozgrywek w ramach Rising Legends, ale też w związku z ostatnim patchem. Aktualizacja 14.1 okazała się być bowiem kopalnią nowości. Uczestnicy mieli więc raptem jeden dzień na przygotowanie, ogrywając zmiany poza PBE. Z całą pewnością będą jednak dzisiaj dominowały kompletnie inne kompozycje niż mieliśmy okazję oglądać w ubiegłym tygodniu. Bardzo szybko dało się wszak odczuć zwiększony potencjał takich cech, jak chociażby Pentakill, Disco czy 8-bit.

Harmonogram nadchodzących meczów:

  • 11.01, godz. 17:45 – rundy 3 i 4 fazy karuzeli
  • 18.01, godz. 17:45 – rundy 5 i 6 fazy karuzeli
  • 25.01, godz. 17:45 – rundy 7 i 8 fazy karuzeli

Wyniki po drugiej rundzie:

Grupa A Grupa B
1. Lelouch 15 1. Zbrojson 12
2. Tusiek10 11 2. Left 11
3. Kubek5 10 3. kubixon 10
4. Shreddin 9 4. Haskus 9
5. stinkyabuser 8 5. Dawidowski 9
6. Shircane 7 6. Alanzq 9
7. Yuta 7 7. Fifek 8
8. traviscwat 5 8. xsoren 4

Wszystkie mecze Ultraligi będziecie mogli obejrzeć z polskim komentarzem na kanałach Polsat Games w telewizji, na Twitchu oraz w serwisie YouTube. Więcej informacji dotyczących szóstego sezonu Ultraligi TFT znajdziecie na oficjalnej stronie rozgrywek. Przebieg wydarzenia możecie śledzić tutaj.