Snax i NEO spotkają się ponownie

Jednym z nich będzie Janusz "Snax" Pogorzelski. GamerLegion, którego prowadzącym jest Polak, dopiero niedawno dołączył do grona partnerów BLAST Premier i stanie przed szansą na debiut w prestiżowym cyklu. I będzie to debiut przez duże D. Wszak Snax i spółka już w pierwszym meczu podejmą FaZe Clan, którego trenerem jest Filip "NEO" Kubski. Będzie to zatem okazja do lanowego spotkania dwóch wieloletnich partnerów z Virtus.pro. W tej samej grupie, co zespoły Pogorzelskiego i Kubskiego, wylądowały również Team Spirit i Team Liquid. A to oznacza, że najmniej prawdopodobnym kandydatem do awansu na wiosenne finały wydaje się tutaj właśnie GL.

Trudne zadanie także przed Maciejem "F1KIEM" Miklasem. Wszak jego OG będzie musiało wyprzedzić nie tylko Astralis i mistrzów świata z Teamu Vitality, ale także Team Falcons. Saudyjska organizacja niedawno stworzyła nowy zespół i ma mocarstwowe ambicje, którym chce dać wyraz już w Kopenhadze. Zbiór C to z kolei Wiktor "TaZ" Wojtas. Członek legendarnej Złotej Piątki od niedawna odpowiada za wyniki G2 Esports i meczem z Ninjas in Pyjamas zaliczy szkoleniowy debiut. Debiut niełatwy, bo przecież grupowymi rywalami Samurajów będą także Complexity i Natus Vincere. A na koniec grupa D. Tę tworzą nie tylko Cloud9, Heroic i Virtus.pro, ale także i BIG Mateusza "mantuu" Wilczewskiego.

Podział na grupy BLAST Premier wygląda tak:


Grupa A
Astralis OG Team Falcons Team Vitality

Grupa B

FaZe Clan GamerLegion Team Liquid Team Spirit

Grupa C

Complexity G2 Esports Natus Vincere Ninjas in Pyjamas

Grupa D

BIG Cloud9 Heroic Virtus.pro

BLAST Premier Spring Groups 2024 odbędzie się między 22 a 28 stycznia w Kopenhadze. Łączna pula nagród imprezy wyniesie 190 tysięcy dolarów. Ponadto najlepsza szóstka awansuje na wiosenne finały w Londynie. Pozostałą dziesiątkę czekają natomiast boje podczas BLAST Premier Showdown.