Ultraliga TFT z koszem niespodzianek

Wczorajsze potyczki wywróciły obie tabele do góry nogami. I choć Ultraliga TFT zdążyła nas przyzwyczaić przez ostatnich kilka lat do niespodzianek, niektóre sytuacje z ostatniego wieczora były zaskoczeniem nawet dla fanów lokalnej sceny. Na przykład przegrana Szymona "Shreddina" Jakubowskiego z... krabem. I choć udało mu się wyjść z tego starcia z dwoma ostatnimi punktami życia, w ostatecznym rozrachunku nie zmieniło to jego pozycji. Jakubowski i tak zakończył na trzecim miejscu. Kolejny mecz był dla niego jeszcze mniej sprzyjający, uzupełniając jego konto o skromny jeden punkt.

Kolejną osobliwością w grupie A z pewnością było wystąpienie Michała "Tuśka10" Wojciechowskiego, który swoją bardzo stabilną od dnia pierwszego grą zdołał w końcu wybić się na prowadzenie, budując aż pięciopunktową przewagę nad Kacprem "shircane" Piśniakiem. Ten jednak też może być bardzo zadowolony ze swojego wyniku, ponieważ wygrana w ostatniej rundzie pozwoliła mu znacząco wspiąć się po szczeblach tabeli.

Grupa B ciągłą niewiadomą

Dół rankingów w obu grupach nie uległ zbyt wielu zmianom. Filipowi "Fifkowi" Obajtkowi nie pomogło za wiele nawet zajęcie drugiego miejsca w rundzie piątej. Przestał już jednak zamykać tabelę, a przy takim rozłożeniu punktów każdy ma jeszcze szansę na awans do finałów. Nawet jeżeli ta dość znacząco wzrosła np. u Mateusza "alanazq" Jasińśkiego po ostatnim zwycięstwie. Bardzo mocny wynik utrzymuje też Sebastian "Left" Chajutin, chociaż został strącony z tronu na trzecią pozycję. Dwukrotnie zajęte trzecie miejsce zaś pomogło wspiąć się nieco wyżej Bartkowi "Zbrojsonowi" Zbroi.

Wyniki po szóstej rundzie:

Grupa A Grupa B
1. Tusiek10 34 1. alanzq 33
2. shircane 29 2. Zbrojson 31
3. traviscwat 29 3. Left 30
4. Lelouch 29 4. Haskus 26
5. Kubek5 25 5. xsoren 26
6. Yuta 25 6. Dawidowski 26
7. Shreddin 23 7. Fifek 22
8. Stinkyabuser 22 8. kubixon 22

Wszystkie mecze Ultraligi będziecie mogli obejrzeć z polskim komentarzem na kanałach Polsat Games w telewizji, na Twitchu oraz w serwisie YouTube. Więcej informacji dotyczących szóstego sezonu Ultraligi TFT znajdziecie na oficjalnej stronie rozgrywek. Przebieg wydarzenia możecie śledzić tutaj.