TaZ debiutuje w G2

Ozdobą inauguracyjnej serii będzie debiut trenerski, którego dokona Wiktor "TaZ" Wojtas. Członek legendarnej Złotej Piątki niedawno niespodziewanie został szkoleniowcem G2 Esports i już dziś pojawi się za plecami swoich podopiecznych. Ci staną naprzeciwko Ninjas in Pyjamas i na papierze będą faworytami. Wiele jednak zależeć będzie od indywidualności takich, jak np. Nikola "⁠NiKo⁠" Kovač i Ilya "⁠m0NESY⁠" Osipov, czyli odpowiednio drugi i czwarty najlepszy gracz minionego roku. W obrębie tej samej grupy o udany start postara się również Natus Vincere. Ukraińska organizacja nadal musi radzić sobie bez Oleksandra "s1mple'a" Kostyljeva, który kontynuuje przerwę od gry. Absencję gwiazdy światowego CS-a postara się wykorzystać Complexity.

Z kolei w grupie A po raz pierwszy w lanowym środowisku zaprezentują się podopieczni saudyjskiej organizacji Team Falcons. W minionych miesiącach wiele mówiło się o mocarstwowych planach włodarzy z Bliskiego Wschodu, ale ostatecznie nie wszystkie udało się spełnić. Mimo to złożona m.in. z trzonu dawnego ENCE drużyna może być groźnym rywalem, co postara się sprawdzić Astralis. Wcześniej do gry przystąpią też Maciej "F1KU" Miklas i jego partnerzy z OG. Niemniej o zwycięstwo będzie niezwykle trudno. Wszak w przeciwnym narożniku znajdą się obecnie panujący mistrzowie świata oraz najlepsza formacja rankingu HLTV, Team Vitality. Faworyt w tym wypadku jest łatwy do wskazania.

Poniedziałkowy harmonogram BLAST Premier Spring Groups:

22 stycznia

Mecze otwarcia grupy C

12:00 G2 Esports vs Ninjas in Pyjamas BO3
14:30 Natus Vincere vs Complexity BO3

Mecze otwarcia grupy A

17:00 Team Vitality vs OG BO3
19:30 Astralis vs Team Falcons BO3

Wszystkie mecze wraz z angielskim komentarzem obejrzeć będzie można na kanale BLAST Premier na Twitchu. Po więcej informacji na temat BLAST Premier Spring Groups 2024 zapraszamy do naszej relacji, do której przejść można po naciśnięciu na poniższy baner.

BLAST Premier