Ultraliga TFT na finiszu

Za nami już sześć rund pierwszej fazy. I choć w obu grupach sytuacja zdaje się być dość klarowna, przy odrobinie szczęścia jeszcze każdy w ma okazję załapać się na top 2. Różnica między ostatnimi a drugimi miejscami wynosi bowiem raptem 7-9 punktów, a zawodnicy mają jeszcze dwa podejścia do zaprezentowania swoich umiejętności. Filipowi "Fifkowi" Obajtkowi już w ubiegłym tygodniu po paśmie porażek udało się zdobyć pierwszy sukces. Spory spadek zaliczył zaś Jakub "kubixon" Warzecha, który rozpoczął turniej z 3. miejsca w grupie, by w rundzie 6. zrównać się z zamykającym  tabelę Fifkiem. Ultraliga TFT w sezonie 7. zdaje się też nie sprzyjać Tymoteuszowi "stinkyabuserowi" Kniterowi. Reprezentantowi Packmiko Esports może być bardzo trudno odrobić straty, jako iż od dnia pierwszego jego pozycja była tylko skrupulatnie osłabiana. Niestety może być to dla nich jednak ostatnia szansa, ponieważ czworo najniżej ulokowanych zawodników pożegna się dzisiaj z turniejem.

Kto z szansami na awans?

Dość bezpiecznie mogą się zaś czuć obaj gracze na pierwszych lokatach. Michał "tusiek10" Wojciechowski z całą pewnością rozpoczął rok w dobrej formie. Wypracował on sobie aż pięciopunktową przewagę nad następnymi w tabeli Kacprem "Shircane" Piśniakiem, aktualnym mistrzem kraju, Andrzejem "traviscwatem" Fiksem oraz byłym mistrzem, Nadime "Lelouchem" Maani. Powrót do świetności zaliczył też reprezentant Team Liquid, Mateusz "alanzq" Jasiński, który w ostatni czwartek kompletnie zdominował swoich przeciwników, wzbogacając swoje konto o aż 12 punktów. Tuż za nim mamy Bartka "Zbrojsona" Zbroję oraz Sebastiana "Lefta" Chajutina, którzy w ubiegłym roku odpadli na ostatniej prostej. Kto więc z tej siódemki awansuje prosto do finału, a kto będzie musiał walczyć dalej, dowiemy się już dzisiaj, o godzinie 17:45 na antenie Polsat Games oraz na kanałach streamingowych.

Wyniki po 6. rundzie:

Grupa A Grupa B
1. Tusiek10 34 1. alanzq 33
2. shircane 29 2. Zbrojson 31
3. traviscwat 29 3. Left 30
4. Lelouch 29 4. Haskus 26
5. Kubek5 25 5. xsoren 26
6. Yuta 25 6. Dawidowski 26
7. Shreddin 23 7. Fifek 22
8. Stinkyabuser 22 8. kubixon 22

Wszystkie mecze Ultraligi będziecie mogli obejrzeć z polskim komentarzem na kanałach Polsat Games w telewizji, na Twitchu oraz w serwisie YouTube. Więcej informacji dotyczących szóstego sezonu Ultraligi TFT znajdziecie na oficjalnej stronie rozgrywek. Przebieg wydarzenia możecie śledzić tutaj.