dgl i spółka z awansem do ESL Pro League!

U progu debiutu w EPL-u stanął bowiem Brajan "dgl" Lemecha. Pera, której członkiem jest 25-latek, do rywalizacji w ramach preeeliminacji nie przystępowała bynajmniej jako faworyt. Niemniej już w pierwszym etapie pokazała się ona z naprawdę dobrej strony, wygrywając cztery z pięciu zaplanowanych spotkań. Podopieczni tureckiej organizacji ulegli jedynie Teamowi Sampi, który zresztą i tak ostatecznie podzielił losy Rebels Gaming i odpadł z dalszych zmagań. Natomiast dgl i spółka w półfinale kontynuowali swój triumfalny marsz, pokonując Viperio. Co więcej, w decydującym spotkaniu drużyna Polaka niespodziewanie okazała się lepsza od wyżej notowanych GUILD Eagles. Niemniej nie przyszło to wcale tak łatwo, szczególnie na Anciencie, gdzie padł wynik 25:23 na korzyść Pery!

Lemecha to dziewiąty polski zawodnik, którego zobaczymy w akcji podczas ESL Pro League Season 19. Czterech z nich oglądać będziemy pod szyldem ENCE. Wszak to właśnie tam grać będą Paweł "dycha" Dycha, Olek "hades" Miśkiewicz, Krzysztof "Goofy" Górski oraz Kacper "Kylar" Walukiewicz. Poza nimi do rywalizacji przystąpią też Mateusz "mantuu" Wilczewski i Szymon "kRaSnaL" Walukiewicz, broniąc odpowiednio barw BIG oraz Monte. Dodatkowo Janusz "Snax" Pogorzelski jako prowadzący będzie dowodził GamerLegionem, zaś Kamil "siuhy" Szkaradek w tej samej roli wystąpi w MOUZ. Do tego dochodzą również szkoleniowcy znad Wisły. Są to Jakub "kuben" Gurczyński z ENCE, Filip "NEO" Kubski z FaZe Clanu i Wiktor "TaZ" Wojtas z G2 Esports.

Lista uczestników ESL Pro League Season 19 wygląda tak:

3DMAX Astralis BetBoom Team BIG
BOSS Cloud9 Complexity ENCE
Eternal Fire FaZe Clan Fnatic FORZE Esports
FURIA G2 Esports GamerLegion Grayhound Gaming
Heroic imperial logoImperial Esports M80 Monte
MOUZ Natus Vincere Ninjas in Pyjamas  Pera Esports
Sharks Esports Team Falcons Team Liquid Team Vitality
TheMongolZ TYLOO Virtus.pro TBD

ESL Pro League Season 19 odbędzie się między 23 kwietnia a 12 maja na Malcie i zaoferuje swoim uczestnikom m.in. bilet na Intel Extreme Masters Cologne 2024.