Bilet do Abu Zabi dla 9INE albo Permitty?

Rozesłano bowiem zaproszenia do fazy Contenders w ramach YaLLa Compass Spring 2024, a jedno z nich zgarnęło 9INE. Popularne Dziewiątki niedawno powróciły z nowym składem. Ze starego ostał się jedynie Kamil "KEi" Pietkun, któremu towarzyszą m.in. Miłosz "mhL" Knasiak i Tomasz "tomiko" Uroda. Szwedzka organizacja ogólnie zebrała interesujące nazwiska, ale nie dało jej to awansu na Regional Major Ranking. Teraz więc 9INE będzie mieć inny cel. Podobnie zresztą wygląda sytuacja prowadzonej przez Bartłomieja "maskeda" Trybułę Permitty Esports. Ta także zgarnęła zaproszenie od YaLLa Esports. Na zawodach zagrają też Entropiq oraz Sprout, gdzie występują odpowiednio Łukasz "mwlky" Pachucki i Jan "cej0t" Dyl.

Poza wspomnianą trójką w gronie uczestników fazy Contenders zobaczymy m.in. prowadzone przez Denisa "Grashoga" Hristova 500, organizację Oleksandra Zinchenki z Arsenalu, czyli Passion UA, czy też kobiecy skład Nigma Galaxy. W sumie jest to szesnaście drużyn, które rywalizować będą przy wykorzystaniu systemu szwajcarskiego. Najlepsza ósemka dostanie się do play-offów, gdzie do gry wejdą również cztery nieznane jeszcze ekipy z tzw. wysokim rozstawieniem. I tak zmagania toczyć się będą dalej przy wykorzystaniu drabinki pojedynczej eliminacji. Aż wreszcie poznamy triumfatora i to on dostanie się na YaLLa Compass 2024 w Abu Zabi, stolicy Zjednoczonych Emiratów Arabskich, gdzie do wygrania będzie łącznie 400 tysięcy dolarów.

Ekipy zaproszone do fazy Contenders w ramach YaLLa Compass Spring 2024:

500 9INE Alliance ALTERNATE aTTaX
BLEED Esports Endpoint CeX Entropiq Espionage
GODSENT Metizport Nigma Galaxy Passion UA
Permitta Esports Team Sampi Sangal Esports Sprout

YaLLa Compass Spring 2024 odbędzie się między 29 stycznia a 1 maja. Łączna pula nagród online'owych zawodów wyniesie 25 tysięcy dolarów.