TaZ, NEO i Snax w akcji

Ale zanim jeszcze TaZ i spółka wejdą do gry, warto rzucić okiem na wczorajsze wydarzenia. Tym bardziej że to wczoraj Janusz "Snax" Pogorzelski i jego GamerLegion podejmowali Team Liquid. Polski prowadzący nie miał jednak powodów do radości, gdyż on i jego partnerzy polegli wynikiem 0:2. W takim samym stosunku Team Spirit pokonali natomiast podopieczni Filipa "NEO" Kubskiego z FaZe Clanu. A to oznaczało, że Smoki zaliczyły już "spadek" do BLAST Premier Showdown. Podobny los spotkał nowy skład Heroic. Jego katami byli zawodnicy BIG, w tym Mateusz "mantuu" Wilczewski. Warto też wspomnieć o derbach Europy Wschodniej, z których zwycięsko niespodziewanie wyszli członkowie Virtus.pro. Po trzymapowym boju pokonali oni naszpikowane gwiazdami Cloud9.

Czwartkowe wyniki BLAST Premier Spring Groups:

25 stycznia

Finał drabinki wygranych grupy B

12:00 GamerLegion 0:2 Team Liquid Overpass 6:13
Mirage 7:13

1. runda drabinki przegranych grupy B

14:30 FaZe Clan 2:0 Team Spirit Anubis 13:4
Nuke 13:4

Finał drabinki wygranych grupy D

17:00 Virtus.pro 2:1 Cloud9 Overpass 13:4
Anubis 10:13
Inferno 13:9

1. runda drabinki przegranych grupy D

19:30 BIG 2:1 Heroic Vertigo 12:16
Nuke 13:9
Aubis 16:14

A już dziś starcia o życie. Miejsca na błędy bowiem nie ma, a porażka będzie równoznaczna z koniecznością walki o awans podczas BLAST Premier Showdown. Najpierw pokonać swojego byłego trenera spróbują członkowie Teamu Vitality. Zagrają oni wszak z Teamem Falcons Danny'ego "zonica" Sørensena. Kilka godzin później TaZ i jego G2 spróbują przeciwstawić się Ninjas in Pyjamas. I mają spore szanse na sukces, bo przecież NIP od dłuższego czasu nie zachwyca. Potem przyjdzie pora na mecz GamerLegionu z FaZe Clanem. A to oznacza, że zawodnicy NEO spróbują zrewanżować się Snaxowi i spółce za niedawną niespodziewaną porażkę. Na koniec zaś mantuu i BIG będą musieli poradzić sobie z rozdrażnionym przegraną z VP Cloud9.

Piątkowy harmonogram BLAST Premier Spring Groups:

26 stycznia

Finał drabinki przegranych grupy A

12:00 Team Vitality vs Team Falcons BO3

Finał drabinki przegranych grupy C

14:30 G2 Esports vs Ninjas in Pyjamas BO3

Finał drabinki przegranych grupy B

17:00 GamerLegion vs FaZe Clan BO3

Finał drabinki przegranych grupy D

19:30 Cloud9 vs BIG BO3

Wszystkie mecze wraz z angielskim komentarzem obejrzeć będzie można na kanale BLAST Premier na Twitchu. Po więcej informacji na temat BLAST Premier Spring Groups 2024 zapraszamy do naszej relacji, do której przejść można po naciśnięciu na poniższy baner.

BLAST Premier