NEO jedzie do Londynu

Takiego bólu głowy nie ma Filip "NEO" Kubski. Prowadzony przez niego FaZe Clan potrzebował tylko dwóch map, by pozostawić w pokonanym polu Team Liquid. Triumfu nad byłymi kolegami nie mógł więc święować Russel "Twistzz" Van Dulken. Zamiast tego to podopieczni NEO zapewnili sobie awans na wiosenne finały BLAST Premier. Na tych pojawi się również Team Vitality. Nadal panujący mistrzowie świata wzięli rewanż na Astralis i po trzymapowym boju wygrali grupę A. Z kolei w zbiorach B i D nie poszczęściło się Polakom. G2 Esports Wiktora "TaZa" Wojtasa ponownie okazało się słabsze od Natus Vincere. Z kolei BIG z Mateuszem "mantuu" Wilczewskim w składzie nie miało większych szans w starciu z Virtus.pro.

Sobotnie wyniki BLAST Premier Spring Groups:

27 stycznia

Finał grupy A

12:00 Astralis 1:2 Team Vitality Inferno 13:10
Mirage 14:16
Nuke 6:13

Finał grupy C

14:30 Natus Vincere 2:0 G2 Esports Inferno 13:9
Mirage 13:5

Finał grupy B

17:00 Team Liquid 0:2 FaZe Clan Nuke 11:13
Mirage 9:13

Finał grupy D

19:30 Virtus.pro 2:0 BIG Overpass 13:10
Anubis 13:6

TaZ i mantuu dołączą do NEO?

Tak więc NEO jedzie do Londynu na finały, z kolei Janusz "Snax" Pogorzelski i jego GamerLegion wystąpią w BLAST Premier Showdown. A jaki los czeka pozostałych Polaków? Tego dowiemy się dziś podczas spotkań fazy play-in. Najpierw mantuu i jego partnerzy z BIG spróbują zatrzymać Astralis. I nie ulega wątpliwości, że na papierze to Duńczycy będą faworytami tej potyczki. Z kolei kilka godzin później do sukcesu swoich podopiecznych spróbuje poprowadzić TaZ. Wtedy też G2 zagra z Liquid. To zawodnicy Wojtasa wydają się mieć po swojej stronie więcej argumentów, aczkolwiek warto pamiętać, że w związku z ogromnymi zmianami, do jakich doszło niedawno, TL to obecnie wielka niewiadoma.

Niedzielny harmonogram BLAST Premier Spring Groups:

28 stycznia

Decydujący mecz

14:30 Astralis vs BIG BO3
17:00 G2 Esports vs Team Liquid BO3

Wszystkie mecze wraz z angielskim komentarzem obejrzeć będzie można na kanale BLAST Premier na Twitchu. Po więcej informacji na temat BLAST Premier Spring Groups 2024 zapraszamy do naszej relacji, do której przejść można po naciśnięciu na poniższy baner.

BLAST Premier