Francja

Już w pierwszym spotkaniu pierwszego dnia BK ROG Esports zmierzy się z Vitality.Bee. Ekipa Pawła "Czekolada" Szczepanika jak na razie wygrywa jeden mecz na kolejkę, więc posiada bilans 2-2. W podobnej sytuacji są Pszczoły z Mateuszem "Czajkiem" Czajką na czele, które wygrały dwa pierwsze starcia, by później dwa razy zaliczyć porażkę. Drugiego dnia VITB o 21:00 zagra z mocarnymi Gentle Mates, a o 22:00 BKR podejmie równie silną akademię Teamu BDS. Poza tym Tobiasz "Agresivoo" Ciba występujący w Aegis zmierzy się w środę o 20:00 z akademią Karmine Corp i w czwartek o 19:00 z Teamem du Sud. Na razie AEG podobnie jak pozostałe ekipy z Polakami ma bilans 2-2, niemniej w drugim spotkaniu tego tygodnia będzie zdecydowanym faworytem.

31 stycznia
18:00 BK ROG Esports
Czekolad
vs Vitality.Bee
Selfmade, Czajek
BO1
20:00 Karmine Corp Blue vs Aegis
Agresivoo
BO1
1 lutego
19:00 Aegis
Agresivoo
vs Team du Sud BO1
21:00 Gentle Mates vs Vitality.Bee
Selfmade, Czajek
BO1
22:00 Team BDS Academy Team BDS vs BK ROG Esports
Czekolad
BO1

Hiszpania

W Hiszpanii w obu dniach będziemy świadkami derbów ekip z Polakami. W środę o 21:00 Movistar KOI z Igorem "marlonem" Tomczykiem podejmie Ramboot Club, gdzie występuje Marcin "iBo" Lebuda. MRS jak na razie jest bezbłędne i wygrało wszystkie spotkania. RBTE zaś uległo jedynie w meczu z Los Heretics, czyli formacją Artura "Zwyroo" Trojana. Ta w trzeciej kolejce Superligi podejmie dwójkę słabszych przeciwników. Akademia Heretics w środę o 22:00 zagra z UCAM Esports, a dzień później o tej samej godzinie podejmie Barça eSports. Ciekawie zapowiada się również czwartkowe spotkanie o godzinie 19:00. Guasones z Jakubem "Syzyfkiem" Barełą bowiem zmierzy się z Rebels Gaming, gdzie występuje Miłosz "R4VEN" Domagalski. GSNS jak na razie radzi sobie zaskakująco dobrze, zajmując czwarte miejsce z wynikiem 2-2. RBLS zaś wygrało tylko jedno spotkanie, a przed startem splitu było głównym faworytem do mistrzostwa.

31 stycznia
18:00 Guasones
Syzyfek
vs Barça eSports BO1
20:00 Rebels Gaming
R4VEN
RebelsGaming logo vs Case Esports BO1
21:00 Movistar KOI
marlon
vs Ramboot Club
iBo
BO1
22:00 Los Heretics
Zwyroo
vs UCAM Esports BO1
1 lutego
19:00 Guasones
Syzyfek
vs RebelsGaming logo Rebels Gaming
R4VEN
BO1
20:00 Ramboot Club
iBo
vs Case Esports BO1
21:00 GIANTX PRIDE vs Movistar KOI
marlon
BO1
22:00 Barça eSports vs Los Heretics
Zwyroo
BO1

Niemcy

Liderem Prime League jest aktualnie Austrian Force willhaben z czterema polskimi zawodnikami oraz polskim trenerem. Ostatnio formacja pokonała Unicorns Of Love Sexy Edition, a kluczowy w tym meczu był Corki na dolnej alei w rękach Pawła "Woolite'a" Pruskiego. W środę o 18:00 AF podejmie ostatnie w tabeli MOUZ, a dzień później o 19:00 formacja zagra z NNO Prime. Ekipa Lucjana "Shlatana" Ahmada na razie radzi sobie mizernie, gdyż przegrała trzy spotkania. Dzień wcześniej o 20:00 NNO zagra jednak z równie słabym w tym sezonie BIG.

31 stycznia
18:00 MOUZ vs Austrian Force willhaben
Tracyn, Adi11, EŚCIK, Woolite
BO1
20:00 BIG vs NNO Prime
Shlatan
BO1
1 lutego
19:00 Austrian Force willhaben
Tracyn, Adi11, EŚCIK, Woolite
vs NNO Prime
Shlatan
BO1

Turcja

W Turkish Championship League też będziemy świadkami swego rodzaju derbów ekip z Polakami, gdyż w piątek o 18:00 FUT Esports podejmie Papara SuperMassive. W potężnym SUP gra Jakub "Jactroll" Skurzyński, a w FUT trenerem jest Oskar "Vander" Bogdan. Obie formacje na papierze prezentują się znakomicie, więc warto zostać w domu na to spotkanie.

1 lutego
18:00 Beşiktaş Esports vs Papara SuperMassive
Jactroll
BO1
2 lutego
18:00 FUT Esports vs Papara SuperMassive
Jactroll
BO1

Pozostałe EMEA Regionalne Ligi

Warto także rzucić okiem na inne EMEA Regionalne Ligi. W League of Legends Italian Tournament aNc Outplayed czeka bardzo trudny tydzień. Mateusz "Matixx" Dworakowski i spółka w czwartek o 21:00 podejmą DSYRE Esports z Dominikiem "Zamulkiem" Bielą na czele. Za to w piątek o 22:00 OP zmierzy się Atletą Esports, gdzie występują Mateusz "Kikis" Szkudlarek oraz Sebastian "Sebekx" Smejkal. W grze o awans na EMEA Masters liczy się Macko Esports z Sebastianem "Colorem" Czyżykiem i Adrianem "Odim11" Krukiem w składzie. MCK w czwartek o 20:00 zagra z ENEMI3S z Janem "Dustym" Szaryńskim na środkowej linii.

W lidze czesko-słowackiej oraz północnej również będziemy świadkami derbów ekip z Polakami. W czwartek o 19:00 w Hitpoint Masters Entropiq z Jakubem "manym" Tylmanem na czele zmierzy się z UNiTY Esports, gdzie występuje Jakub "Pshybyl" Przybylski. Za to w piątek o 16:00 Dynamo Eclot z Mikołajem "Makkiem" Makówką na górnej alei podejmie BRUTE. W BRT trenerem jest Piotr "MaruzeL" Matuszewski i jak na razie jego podopieczni wygrali dwa pierwsze spotkania. Natomiast w NLC w czwartek o 20:00 NORD Esports zmierzy się z DMG Esports. Ekipa Marcina "Warsziego" Surały ma na razie bilans 1-1, a formacja Marcela "Shifta" Bąka przegrała oba spotkania. Warto też wspomnieć o tym, że w środę rusza liga bałkańska. Tam według doniesień w Ankora Esports ma grać Maciej "Minemaciek" Wicher. W pierwszej kolejce Esports Balkan League odbędzie się super tydzień z trzema dniami meczowymi.