PKO Bank Polski Ekstraklasa Games, czyli oficjalne mistrzostwa Polski w najpopularniejszej grze piłkarskiej na świecie, są częścią międzynarodowego ekosystemu EA SPORTS FC PRO. W ramach szóstej edycji największych krajowych rozgrywek odbyła się już faza OPEN przeznaczona dla amatorów chcących rozpocząć swoją przygodę z profesjonalnym esportem. We wtorek 6 lutego startuje natomiast faza PRO przeznaczona dla profesjonalnych graczy rywalizujących w barwach wszystkich klubów PKO Bank Polski Ekstraklasy. Ośmiu zawodników wyłoniły turnieje kwalifikacyjne DRAFT. Pozostałe miejsca zajęła natomiast czołowa dziesiątka z poprzedniego sezonu rozgrywek. Po zakończeniu kwalifikacji kluby wybierały swoich przedstawicieli.

W ramach rozgrywek PRO zostanie rozegranych 8 turniejów online, podczas których zawodnicy będą zbierać punkty. Start rozgrywek PRO jest zaplanowany na 6 lutego, a zmagania będą odbywać się co tydzień (wtorek, środa). Fani będą mogli śledzić rywalizację najlepszych graczy w kraju przez osiem tygodni podczas cotygodniowych transmisji online. Pierwsza z nich już w najbliższą środę o godzinie 18 na kanałach Ekstraklasy – na TwitchuYouTube i Facebooku.

W każdym turnieju zostaną utworzone 3 grupy 6-osobowe. Podczas pierwszego turnieju grupy będą losowane, od drugiego powstanie podział na koszyki 3-osobowe tworzone na podstawie klasyfikacji generalnej. Najlepsza szóstka w końcowej tabeli po ośmiu turniejach awansuje do Wielkich Finałów, a zawodnicy z miejsc 7-12. wezmą udział w Barażach. Zmiana formatu spowoduje, że czeka nas jeszcze bardziej zacięta rywalizacja i walka do ostatniego turnieju o jak najwyższe lokaty. Nowością również jest to, że za zajęcie dwóch pierwszych miejsc w każdym z ośmiu turniejów PRO pojawią się nagrody pieniężne w postaci 500 zł dla zwycięzcy i 125 zł dla zdobywcy drugiego miejsca.

Zarówno w kwietniowych Barażach jak i w Wielkich Finałach gdzie poznamy nowego mistrza Polski, zagra 12 uczestników. Stawkę obu tych turniejów uzupełnią najlepsi z formuły PKO BP Ekstraklasa Games OPEN oraz z rozgrywek INEA 1 Liga Games.

Pula nagród całego turnieju wynosi 45 tysięcy złotych. Najlepszy zawodnik tego sezonu wystąpi w FC PRO World Championship, a oprócz tego razem z wicemistrzem Polski zagrają w fazie grupowej eChampions League.

Partnerem Tytularnym turnieju trzeci rok z rzędu jest PKO Bank Polski. Rozgrywki organizowane są na licencji udzielonej przez wydawcę gry – EA SPORTS.

Źródło: informacja prasowa