Ultraliga TFT coraz bliżej finiszu

Rozgrywki mistrzostw Polski z TFT powoli chylą się ku końcowi. Dzisiaj, o godzinie 17:45, rozpocznie się kolejna seria meczów, która dla czwórki zawodników okaże pożegnaniem, a dla pozostałych szansą na podniesienie pucharu. W gronie finalistów mamy już Kacpra "Shircane'a" Piśniaka oraz Bartka "Zbrojsona" Zbroję, którzy zajęli w swoich grupach pierwsze lokaty, a także Nadima "Leloucha" Maaniego i Mateusza "alanzq" Jasińskiego, którzy zakwalifikowali się z drugich miejsc.

Pierwszą rundę aktualnego etapu rozgrywek zdominował Filip "Fifek" Obajtek, który od rundy 4.6 nie stracił ani jednego punktu życia, opierając się na kompozycji  Crowd Diverów z K/DA. Początek ten zdecydowanie nie był jednak sprzyjający dla Szymona "shreddina" Jakubowskiego, który zakończył na przedostatniej pozycji. Bardzo szybko jednak odzyskał fason, finalnie prezentując się najlepiej ze wszystkich zawodników i wygrywając aż dwa mecze, polegając kolejno na Jazzie oraz Pentakillu. Ostatni pojedynek należał zaś do Andrzeja "traviscwata" Fiksa, który z wolna torował sobie drogę po zwycięstwo, eliminując wszystkich przeciwników po kolei.

Nie dla wszystkich finał

Zdecydowanym brakiem formy wykazał się zaś Bartosz "xsoren" Ignatowicz, któremu łącznie udało zebrać się raptem 7 punktów. To połowa tego, co zgromadził wyprzedzający go o jedno miejsce Dawid "Dawidowski" Pałac. Szansę na podium w dalszym ciągu mają jednak zarówno Michał "Tusiek10" Wojciechowski, który zrównał się wynikiem z Fifkiem, jak i tracący do niego raptem dwa punkty Sebastian "Left" Chajutin. Już za kilka godzin okaże się, komu najbardziej dopisze wprowadzony wczoraj patch 14.3.

Wyniki po czwartej rundzie fazy bitwy:

1. traviscwat 22
2. Stinkyabuser 22
3. shreddin 21
4. Fifek 20
5. Tusiek10 20
6. Left 18
7. Dawidowski 14
8. xsoren 7

Wszystkie mecze Ultraligi będziecie mogli obejrzeć z polskim komentarzem na kanałach Polsat Games w telewizji, na Twitchu oraz w serwisie YouTube. Więcej informacji dotyczących szóstego sezonu Ultraligi TFT znajdziecie na oficjalnej stronie rozgrywek. Przebieg wydarzenia możecie śledzić tutaj.