Disney x Epic Games

Efektem współpracy, którą nawiązały Disney i Epic, ma być uniwersum łączące ze sobą światy obu firm. Owo uniwersum ma dotyczyć zarówno świata gamingu, jak i szeroko pojętej rozrywki. Jak zapewniono w komunikacie, nowy projekt zapewni odbiorcom możliwość grania i oglądania, ale również i dokonywania zakupów. A to wszystko w obrębie treści, postaci i historii podlegających pod The Walt Disney Company. Mowa tutaj zatem też o tworach takich studiów, jak Pixar i Marvel, a także o markach Gwiezdne Wojny i Avatar.

Nowa ekscytująca relacja, jaką nawiązaliśmy z Epic Games, połączy ze sobą ukochane marki i franczyzy Disneya z ogromnie popularnym Fortnite'em w ramach transformacji nowych gier i świata rozrywki. Dla Disneya to najbardziej znaczące wejście w świat gier, tworzące znaczące możliwości wzrostu i rozwoju. Nie możemy się doczekać, by na nowe, przełomowe sposoby dać fanom doświadczenia związane z opowieściami Disneya i światami, które kochają – zapewnił Robert A. Iger, dyrektor generalny w The Walt Disney Company.

"Ekosystem, który zjednoczony społeczności Disneya i Fortnite'a"

Disney był jednym z pierwszych przedsiębiorstw, które uwierzyły w potencjał połączenia swoich światów z naszym w Fortnicie. W swoim portfolio korzystają oni również z Unreal Engine. Teraz współpracujemy przy czymś całkowicie nowym, by stworzyć trwały, otwarty i współdziałający ekosystem, który zjednoczony społeczności Disneya i Fortnite'a – stwierdził Tim Sweeney założyciel Epic Games. Przy tej okazji Disney ma dokonać również inwestycji o wartości 1,5 miliarda dolarów w ramach nabycia części udziałów Epica.