Team Spirit Team Spirit 2 : 0 Team Falcons Team Falcons
Anubis 13:8 | Ancient 13:3 | Vertigo

donk wita się ze Spodkiem

Wspomniany donk przywitał się z katowicką publiką w najlepszy z możliwych sposobów. Nastoletni Rosjanin zaczął bowiem od trzech fragów zdobytych w rundzie pistoletowej! Te dały Spirit nie tylko pierwszy punkt, ale pozwoliły też nabrać rozpędu. Rozpędu, który poprowadził graczy serbskiej organizacji do okazałego wyniku, który w najlepszym momencie wynosił już 7:0! Falcons dopiero w ósmej rundzie zdobyli się na odpowiedź, ale to przebudzenie było zbyt późne. Rezultat 3:9 osiągnięty po stronie broniącej zdecydowanie nie dawał Sokołom powodów do optymizmu. Tym bardziej że po dłuższym okresie letargu ponownie przebudził się donk. 17-latek pomógł zatrzymać rywali, którzy ewidentnie dążyli do comebacku. I zatrzymanie to nastąpiło w najlepszym możliwym momencie, bo wynik wynosił już 10:8 i stawał się niebezpieczny. Ale to właśnie Spirit wyprowadziło kończące ciosy, wygrywając na mapie Falcons 13:8.

Spirit nie daje szans Falcons

Następnie obie formacje przeniosły się na Ancienta. W tym wypadku jednak możemy mówić o mapie całkowicie bez historii. Od pierwszej do ostatniej minuty to Smoki rozdawały karty, a ich zwycięstwo nawet przez chwilę nie było zagrożone. Ale też nie mogło być, skoro Falcons, grając po teoretycznie łatwiejszej stronie, było w stanie uszczknąć oponentom całe TRZY rundy. Jakby tego było mało, druga połowa zaczęła się od tego, że to Spirit wygrało pistoletówkę. Wtedy już tylko cud mógł uratować saudyjskie sokoły przed pogromem, ale żaden cud się nie wydarzył. W efekcie już chwilę później było po wszystkim. Rosyjsko-ukraiński skład rozgromił przeciwną piątkę aż 13:3 i dzięki temu już jutro zawalczy o pierwsze w swojej historii mistrzostwo IEM Katowice.

Team Spirit Team Falcons IEM Katowice 2024


Polską transmisję oglądać będzie można na kanale Piotra "izaka" Skowyrskiego na Twitchu. Po więcej informacji na temat Intel Extreme Masters Katowice 2024 zapraszamy do naszej relacji, do której przejść można po naciśnięciu na poniższy baner.

IEM Katowice 2024