Przeciętne wyniki 9INE i ex-Anonymo

Za takie miejsce z pewnością uznać możemy 9INE. Szwedzka organizacja pod koniec ubiegłego roku doznała znaczącego osłabienia. Wszak trzech jej dotychczasowych członków zostało przejętych przez fińską organizację ENCE. Ta wraz z tym przejęła również sloty na Regional Major Ranking oraz Intel Extreme Masters Katowice 2024. W tej sytuacji włodarze Dziewiątek nie mieli innego wyboru i zaczęli odbudowę. Nową ekipę stworzono na gruzach starej, pozostawiając w składzie Kamila "KEia" Pietkuna i przywracając z ławki rezerwowych Wiktora "mynia" Kruka. Efekty na razie dalekie są jednak od choćby przyzwoitych.

Aczkolwiek trudno powiedzieć, by ex-Anonymo radziło sobie przesadnie lepiej. Oczywiście trzeba oddać podopiecznym Vincenta "vinSa" Jozefiaka, że awansowali do RES Western European Masters, czyli turnieju eliminacyjnego do BLAST Premier Showdown. Niemniej pożegnali się z nim już po dwóch meczach, ulegając Apeks i FURII. Dodatkowo drużyna trzykrotnie była bliska dostania się do zamkniętych eliminacji do Regional Major Ranking, ale ponosiła porażki na ostatniej prostej. W tej sytuacji może zaskakiwać, że ex-Anonymo zaoferowało swoje usługi... właśnie 9INE, wyrażając chęć połączenia z obecnym zespołem Dziewiątek.

"Żadne zmiany w składzie nie są rozważane"

Ex-anonymo skontaktowało się z Adamem "Maektigiem" Widellem [współwłaściciel 9INE – przyp. red.], jednym z włodarzy organizacji, proponując fuzję na ich zasadach. Na chwilę obecną żadne zmiany w składzie nie są rozważane – opowiedział Krzysztof "boskacz" Jędras. To właśnie menadżer Dziewiątek upublicznił całą sprawę w mediach społecznościowych. Jak nietrudno się domyślić, zamieszanie spotkało się również z reakcją członków społeczności. – Chyba ktoś tutaj wykazał się przesadną pewnością siebie – skwitował Robert "mSr" Pieńkowski, były trener HONORIS. Ze strony ex-Anonymo natomiast komentarza brak.

Skład 9INE prezentuje się następująco:

Kamil "KEi" Pietkun
Wiktor "mynio" Kruk
Miłosz "mhL" Knasiak
Tomasz "tomiko" Uroda
Kacper "Bambosh" Szlachta
Piotr "nawrot" Nawrocki (trener)

Skład ex-Anonymo prezentuje się następująco:

tbd Kamil "reiko" Cegiełko
Dawid "SaMey" Stańczak
Kamil "Sobol" Sobolewski
Dawid "lunAtic" Cieślak
Karol "virtuoso" Wrześniewski
Vincent "VinS" Jozefiak (trener)