mantuu siada na ławce

Poza podstawową piątką BIG znalazł się bowiem Mateusz "mantuu" Wilczewski. 26-letni Polak członkiem zespołu był od czerwca ubiegłego roku i sięgnął wraz z nim po triumf w CCT Online Finals #5 oraz po awans na YaLLa Compass Fall 2023. Szybko stał się też ważnym elementem układanki, co jednak nie przełożyło się na większe osiągnięcia. Jakby tego było mało, w tym roku mantuu i spółka zaliczyli wiele rozczarowań. Zaczęło się od braku awansu na Regional Major Ranking, co już samo w sobie było katastrofą. Niemniej potem były też nie najlepsze występy w wiosennej fazie grupowej BLAST Premier 2024 oraz na Intel Extreme Masters Katowice 2024. Ta ostatnia impreza, jak już wiemy, była pożegnaniem Wilczewskiego ze składem BIG.

syrsoN⁠ i JDC wchodzą

Los Polaka podzielił też Elias "s1n" Stein, którego pół roku temu przesunięto z akademii. Powstałe w ten sposób wakaty przejęli natomiast Florian "⁠syrsoN⁠" Rische oraz Jon "⁠JDC⁠" de Castro. Obaj ostatnio związani byli z 00 NATION DNB, gdzie grali od sierpnia. Co prawda udało im się wygrać Pinnacle Cup V, ale w gruncie rzeczy trudno było uznać ten projekt za udany. Nic więc dziwnego, że dwaj Niemcy wracają w dobrze sobie znane rodzime strony. – Cieszę się, że ponownie będę przywdziewał koszulkę BIG. Jestem wdzięczny za zaufanie i nie mogę się doczekać nadchodzących wyzwań. Czas coś wygrać z niemiecką piątką – stwierdził syrsoN. Ten w BIG grał już między styczniem 2020 a lutym 2023.

Na wyższy tier powraca również JDC. Wychowanek akademii MOUZ przez ponad rok miał okazję być członkiem pierwszej drużyny popularnych Myszy. Niemniej podczas letnich przetasowań podziękowano mu za współpracę, a on sam musiał odbudować swoją pozycję. – Bardzo się cieszę, że mogę ogłosić, iż dołączam do BIG. Mam jasne cele i ambicje na najbliższy czas. Powrót do tieru 1 jest dla mnie wszystkim, gdyż miałem poczucie, że za pierwszym razem mi się nie udało. Jestem pewny, że teraz będę miał przestrzeń, by pokazać moje obecne możliwości. Nowe role i nowa szansa – nie krył ekscytacji de Castro. Pierwszy poważny sprawdzian już na początku marca przy okazji BLAST Premier Spring Showdown 2024.

Skład BIG prezentuje się następująco:

BIG Johannes "⁠tabseN⁠" Wodarz
Karim "Krimbo" Moussa
David "prosus" Hesse
Florian "⁠syrsoN⁠" Rische
Jon "⁠JDC⁠" de Castro
Fatih "gob b" Dayik (trener)