NIP żegna trenera i trzech graczy

Pod koniec ubiegłego roku NIP dokonał podwójnej zmiany w swoim składzie. Z ekipą pożegnali się Hampus "hampus" Poser, który później trafił do BLEED Esports, a także wypożyczony z czasem do MOUZ Ludvig "Brollan" Brolin. Zwolnione przez dwóch Szwedów fotele zajęli Patrick "es3tag" Hansen oraz Alejandro "⁠alex⁠" Masanet. Duńczyk po wielu miesiącach powstał z ławki rezerwowych, Hiszpan został natomiast ściągnięty z Movistar Riders. Tak zbudowana drużyna miała zapewnić organizacji awans na pierwszego w historii Majora w Counter-Strike'u 2. Rzeczywistość okazała się jednak brutalna. Ninjas fatalnie wypadli na Regional Major Ranking, przegrywając kolejno z Eternal Fire, AMKAL Esports oraz SAW. To oznaczało, że formacji na PGL Major Copenhagen 2024 nie zobaczymy.

Szybko pojawiły się plotki, że w obliczu tego ogromnego rozczarowania NIP może czekać kadrowe trzęsienie ziemi. I faktycznie do niego doszło, a swoją posadą zapłacił m.in. Daniel "djL" Narancic. 30-latek był trenerem drużyny od stycznia 2022 roku i doprowadził ją do czołowej ósemki PGL Major Antwerp 2022. Ale teraz uznano, iż nadszedł czas na zmianę. Wraz z nim z organizacją pożegnał się dotychczasowy analityk, Thomas "haste" Dyrensborg. Ale na tym nie koniec, bo roszady dosięgły również sam skład. Na ławce rezerwowych usiedli aż trzej jego członkowie. Mowa tutaj o dwóch Duńczykach, Kristianie "k0nfigu" Wienecke i wspomnianym es3tagu. Cierpliwość skończyła się też do Danyyla "headtr1cka" Valitova, który miał być kolejnym wonderkidem z akademii Natus Vincere, ale nie spełnił oczekiwań.

"W ciągu kilku miesięcy nowy skład Ninjas powstanie z popiołów"

Oczekujemy, że kilka najbliższych miesięcy przyniesie wiele interesujących możliwości, my sami zaś jesteśmy odpowiednio usytuowani, by je wykorzystać. Mamy mocną pozycję finansową, infrastrukturę na najwyższym poziomie i ogrom informacji na temat tego, co wyróżnia dobrego gracza CS2. [...] W ciągu kilku miesięcy nowy skład Ninjas powstanie z popiołów, a cały nasz zespół pracuje z jasnym celem, który daje nam nadzieję na przyszłość. Kiedy wszystko się ułoży, nie jesteśmy w stanie przewidzieć – ale oczekujemy, że nasi fani będą nadal nas rozliczać. I taki jest cel tego listu: abyście wszyscy mogli śledzić nasze wysiłki w powrocie na nasze miejsce na szczycie – możemy wyczytać w komunikacie samej organizacji.

Niemniej już niedługo BLAST Premier Spring Showdown 2024. W związku z tym Ninjas in Pyjamas wdrożyli rozwiązanie awaryjne. Na wspomnianych online'owych zawodach ekipę wspomogą bowiem Max "maxster" Jansson, Leo "Silence" Ingvarsson oraz Maoz "BluePho3nix" Paz. Trio to na co dzień broni barw akademii, Young Ninjas, chociaż np. maxster miał już okazję zanotować kilka występów w pierwszej drużynie. Dwaj Szwedzi i Izraelczyk będą teraz partnerować Fredrikowi "REZOWI" Sternerowi i alexowi, którzy jako jedyni zachowali swoje dotychczasowe miejsca. Tak sformowaną piątkę jako tymczasowy trener poprowadzi Björn "THREAT" Pers. Weteran z czasów CS-a 1.6 w przeszłości dwukrotnie był szkoleniowcem NIP-u. Jednakże jesienią ubiegłego roku powrócił do formacji jako generalny menadżer.

Skład Ninjas in Pyjamas na BLAST Spring Showdown:

Fredrik "REZ" Sterner
Alejandro "⁠alex⁠" Masanet
Max "maxster" Jansson
Leo "Silence" Ingvarsson
Maoz "BluePho3nix" Paz
Björn "THREAT" Pers (trener)