Rebels Gaming z zaproszeniem na turniej ESL

Najlepszym dowodem niech będzie fakt, że Rebels dostali właśnie zaproszenie na jeden z organizowanych przez ESL turniejów! Podopieczni Grzegorza "SZPERA" Dziamałka pojadą bowiem na ESL Challenger Melbourne 2024. To dzięki 28. miejscu w prowadzonym przez ESL rankingu. Dla polskiego składu będzie to drugi międzynarodowy lan w tym roku właśnie po IEM Katowice 2024. A jednocześnie również szansa, by zgarnąć kolejne cenne punkty i w przyszłości otrzymać np. kolejne zaproszenia do samych zawodów lub ewentualnie do zamkniętych eliminacji. Niemniej w Australii, chociaż sam prestiż imprezy nie będzie oczywiście najwyższy, o ewentualny sukces wcale nie będzie łatwo.

Wszak poza Rebels zaproszenia wpadły w ręce również Apeks oraz MIBR-u. I obie te formacje mają podstawy, by poważnie myśleć o podbiciu Melbourne. Chrapkę na sukces na własnej ziemi będą mieli również Rooster, czyli skład zaproszony jako tzw. "lokalny bohater". Bynajmniej jednak ani Koguty, ani drugi z reprezentantów gospodarzy, Sunday School, nie będą uchodzić za faworytów. Podobnie sytuacja ma się w przypadku triumfatora azjatyckich eliminacji, NewHappy, oraz Party Astronauts, którzy okazali się najlepsi w Ameryce Północnej. Na ten moment nie znamy jeszcze tożsamości ostatniego z uczestników. Tego wyłoni europejski turniej eliminacyjny, który odbędzie się między 26 lutego a 1 marca.

Lista uczestników ESL Challenger Melbourne 2024:

ApeksApeks MIBR NewHappy Party AstronautsParty Astronauts
Rebels GamingRebels Gaming RoosterRooster tbdSunday School tbdTBD

ESL Challenger Melbourne 2024 odbędzie się między 26 a 28 kwietnia. Łączna pula nagród zawodów wyniesie 100 tysięcy dolarów. Dla triumfatorów przewidziano główną nagrodę w wysokości 50 tysięcy dolarów, a także zaproszenie do ESL Pro League Season 20.