s1mple u progu debiutu

Przypomnijmy, że s1mple na zasadzie wypożyczenia zasilił szeregi Teamu Falcons. W podległym saudyjskiej organizacji zespole zastąpił on Mohammada "BOROSA" Malhasa, który był ofiarą rozczarowującego występu drużyny na Regional Major Ranking. Sam Kostyljev do Sokołów dołączył stricte z myślą o BLAST Premier Spring Showdown 2024, ale dotychczas nie było wiadomo, kogo podejmie jego tymczasowy pracodawca. Ale dziś możemy już potwierdzić, że s1mple pierwszy mecz w barwach Falcons rozegra przeciwko Metizportowi. Tak więc rywalem drużyny będzie szwedzki skład, którego częścią są m.in. Jack "Jackinho" Ström Mattsson oraz Erik "ztr" Gustafsson. Na zawody Showdown awansował on dzięki niespodziewanemu triumfowi na RES Western European Masters.

Na turnieju, który jest przepustką na wiosenne finały BLAST Premier 2024, nie zabraknie również Polaków. W akcji zobaczymy m.in. Macieja "F1KA" Miklasa. Jego OG spotkaniem z Complexity spróbuje zmyć słabe wrażenie po RMR-ze. Podobny cel ma na pewno Monte Szymona "kRaSnaLa" Mrozka. I chociaż nie wiadomo, w jakim składzie ekipa podejmie Imperial Esports, to już na ten temat są pewne plotki. Nie można też zapomnieć o Januszu "Snaxie" Pogorzelskim. Dowodzony przez niego GamerLegion zagra z BIG. I mógłby to być polsko-polski pojedynek, problem w tym, że berlińska organizacja niedawno posadziła Mateusza "mantuu" Wilczewskiego na ławce rezerwowych.

Harmonogram spotkań 1. rundy BLAST Premier Spring Showdown 2024:

6 marca
15:30 Cloud9 vs Rare Atom BO3
18:00 Heroic vs Ninjas in Pyjamas BO3
20:30 Team Falcons vs Metizport BO3
7 marca
15:30 Team Liquid vs SAW BO3
18:00 Complexity vs OG BO3
20:30 Monte Monte vs imperial logo Imperial Esports BO3
8 marca
15:30 Team Spirit vs Elevate BO3
18:00 GamerLegion vs BIG BO3

BLAST Premier Spring Showdown 2024 odbędzie się między 3 a 10 marca. Ostatecznie po awans na wiosenne finały BLAST Premier 2024 w Londynie sięgną dwie najlepsze ekipy, które wzbogacą się również o 20 tysięcy dolarów.