paTiTek świętuje awans

paTiTek pierwotnie, gdy dołączył do Teamu Heretics, był ogłaszany jako "szósty zawodnik". Finalnie jednak nasz rodak wskoczył do podstawowej piątki i był jej częścią przez całe zawody VCT EMEA Kickoff. I taki wybór szybko się opłacił, bo Fabrowski i spółka nie przegrali żadnego z trzech rozegranych dotychczas spotkań. Jeszcze w fazie grupowej Heretycy 2:0 ograli FUT Esports, by następnie 2:1 rozprawić się z GIANTX. To dało podopiecznym hiszpańskiej organizacji bezpośredni awans do półfinału. W tym paTiTek i jego kompanii ponownie okazali się górą. Tym razem po zaciętym Sunset i jednostronnym Breeze pokonali niewątpliwie mocne Natus Vincere. A to oznaczało, że Heretics mają już pewny bilet do Madrytu na VALORANT Masters!

W Madrycie zobaczymy też dwie ekipy z dywizji pacyficznej. Są to Gen.G Esports oraz Paper Rex. Rozstrzygnięcia nadal nie zapadły natomiast w Ameryce i w Chinach. Ale trzeba też pamiętać, że to jeszcze nie koniec zawodów Kickoff w naszym regionie. Przed zespołem Polaka nadal wielki finał, w którym ten zagra z Karmine Corp. Gracze Andreya "Engha" Sholokhova również mają zapewnione miejsce na hiszpańskim lanie. Niemniej nadal jest o co walczyć, bo mistrz imprezy z cyklu VALORANT Champions Tour w regionie EMEA zgarnie dodatkowe punkty rankingowe. A to one przesądzą o tym, kto na koniec roku pojawi się na VALORANT Champions 2024. Ale już teraz Heretics wykonali ważny krok na drodze ku temu, by wystąpić na mistrzostwach świata.

Lista uczestników VALORANT Masters Madrid 2024:

Gen.G Esports Karmine Corp Paper Rex Team Heretics
tbdVCT Americas tbdVCT Americas
tbdVCT CN tbdVCT CN

VALORANT Masters Madrid 2024 odbędzie się między 14 a 24 marca w Hiszpanii. Będzie to jedna z ważniejszych okazji do gromadzenia punktów, które potem będą kluczowe w kontekście awansów na mistrzostwa świata.