Perkz trafił na ławkę po kłótni z menedżerem?

Jak donosi bowiem portal Sheep Esports, z miejscem w wyjściowej piątce ma pożegnać się Luka "Perkz" Perković, czyli główny midlaner TH. I choć spora część społeczności League of Legends była gotowa posadzić Chorwata na ławce rezerwowych za same występy na przestrzeni zimowego splitu LoL EMEA Championship, to nie prezencja Perkza na Summoner's Rifcie była solą w oku zarządu. Według informacji przekazanych przez Sheep Esports doszło do sprzeczki pomiędzy Perkoviciem i menedżerem drużyny, czego konsekwencją była podjęta w czwartek decyzja o pozbyciu się tego pierwszego z głównego składu. – Zespół już trenował w Berlinie razem z Perkzem, a nawet grał z nim scrimy jeszcze dziś – donosi serwis założony przez Brieuca "LEC Wooloo" Seegera.

W miejsce Perkza Polak z akademii

Sytuacja ta zmusiła Team Heretics do znalezienia następcy Perkza. Zostać nim ma rzekomo grający dotychczas w akademii TH (znanej jako Los Heretics) Artur "Zwyroo" Trojan. Dla 25-latka oznaczałoby to debiut w najwyższej klasie rozgrywkowej po latach spędzonych na poziomie EMEA Regionalnych Lig. Ostatnie dwa sezony rozegrał jako zawodnik właśnie Heretics – najpierw głównego składu, a później, po przejęciu przez hiszpańską organizację miejsca w LEC, nowo utworzonej akademii. Ba, w swoim drugim splicie w barwach Heretyków nie tylko zdobył on swój pierwszy mistrzowski tytuł, wygrywając LVP Superligę, ale też odniósł triumf podczas European Masters Summer 2022.

Na promocję do pierwszego składu HRTS musiał jednak czekać do tego momentu – to jest, o ile doniesienia Sheep Esports okażą się prawdą, a sama organizacja nie zdecyduje się cofnąć swoich decyzji. Ale jeśli faktycznie dojdzie do promocji Zwyroo, a Trymbi zostanie zaprezentowany jako nowy nabytek, to wówczas mielibyśmy aż trzech Polaków w wyjściowej piątce. Wbrew rozmaitym dywagacjom na Twitterze swoje miejsce w składzie najprawdopodobniej zachowa bowiem Marcin "Jankos" Jankowski. Nie wiadomo jednak, kto miałby zastąpić Trojana w Los Heretics.

Jeśli doniesienia okażą się prawdziwe, tak będzie się prezentował skład Teamu Heretics na LEC 2024 Spring:


Martin "Wunder" Hansen
Marcin "Jankos" Jankowski
Artur "Zwyroo" Trojan
Victor "Flakked" Lirola Tortosa
Adrian "Trymbi" Trybus
Peter Dun