Rywale Heretics i paTiTka

Tak więc na VALORANT Masters wystąpią m.in. reprezentanci LOUD, wśród których obecni są m.in. dwaj mistrzowie świata z 2022 roku. Ci podczas trwającego obecnie VCT Americas Kickoff nie poznali jeszcze smaku porażki, ogrywając m.in. Leviatán oraz Evil Geniuses. Latynosi pokonali również Sentinels, ale ci mimo porażki i tak osiągnęli swój cel. Po wyeliminowaniu choćby 100 Thieves niespodziewanie okazali się oni lepsi również od NRG. Z kolei Chin reprezentować będą Edward Gaming oraz FPX. Wang "nobody" Senxu i spółka w trakcie sezonu nie poznali smaku porażki, sięgając po tytuł mistrzowski. W finale pokonali oni wspomniane Feniksy, ale te mimo tego niepowodzenia także przybędą do Madrytu.

Do Madrytu, w którym pojawi się Patryk "paTiTek" Fabrowski. Polak i jego Team Heretics przebrnęli aż do finału VCT EMEA. W tym jednak musieli uznać wyższość Karmine Corp, które dzięki temu otworzyło swój punktowy dorobek w cyklu VALORANT Champions Tour. – Dziś byli oni po prostu lepszym zespołem. Jeżeli zaś chodzi o nas, to miałem wrażenie, że zwyczajnie zabrakło nam paliwa. Niemniej pomoże nam to osiągnąć wyższy poziom na Masters i jedyne, co mogę powiedzieć, to zachęcić do oglądania i kibicowania nam. To dopiero początek – pisał paTiTek po przegranej z KC. W Hiszpanii pojawią się ponadto Gen.G Esports oraz Paper Rex, czyli dwaj przedstawiciele regionu pacyficznego.

Lista uczestników VALORANT Masters Madrid 2024:

Edward Gaming FPXFPX Gen.G Esports Karmine Corp
LOUDLOUD Paper Rex SentinelsSentinels Team Heretics

VALORANT Masters Madrid 2024 odbędzie się między 14 a 24 marca w Hiszpanii. Będzie to jeden z dwóch turniejów Masters w tym sezonie – drugi będzie mieć miejsce na przełomie maja i czerwca w Szanghaju. Dodatkowo madrycka impreza będzie jedną z ważniejszych okazji do gromadzenia punktów, które potem będą kluczowe w kontekście awansów na mistrzostwa świata.